FB TW PIN NWS
BioRank 7794

Mehmet Ali Kumbuzoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1967
Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Mehmet Ali Kumbuzoğlu doğum yeri : Karaçam Beldesi, Çaykara İlçesi, Trabzon

Mehmet Ali Kumbuzoğlu Biyografisi

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 1967 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesinin Karaçam Beldesi’nde doğmuştur. İlkokula Rize Güneysu Dumankaya köyü’nde başladı, Trabzon, Çaykara Karaçam Beldesi’nde bitirdi. Ortaokul ve liseye Trabzon'da gitti. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.
Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 1993 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde çalıştı. Ardından 28 Mart 1994 tarihinde T.C.Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı’nda mesleki kariyerine Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak başladı.

"Türkiye'de Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Gelişimi, Ekonomideki Yeri ve Özelleştirme Uygulamaları" konulu uzmanlık tezinde ve yeterlilik sınavlarında başarılı görülmesiyle aynı Kurumda 12 Haziran 1997 tarihinde Devlet Personel Uzmanı olarak atandı.

Akabinde 07 Nisan 2005 tarihinde yine aynı Kurumda “Koordinasyon Dairesi Başkanı”; 26 Ocak 2006 tarihinde ise “Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı” olarak atandı.

2004-2007 yılları arasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı Makamında Devlet Personel Başkanlığı’ndan sorumlu “Bakan Danışmanı” olarak görev yaptı. Bu dönem içerisinde memur sendika ve konfederasyonlarıyla dört kez gerçekleştirilen toplu görüşme faaliyetlerinin koordinasyon görevini yürütmüştür.

Yine bu dönem içerisinde Başbakanlık’ta yürütülen “Kamu Yönetimi, Kamu Personeli ve Mahalli İdarelerin yeniden yapılandırma” çalışmalarında “Bakan Danışmanı” sıfatıyla komisyon çalışmalarında bulunmuştur.

2007-2009 yılları arasında Adalet Bakan Danışmanlığı görevini yürüttü.

20 Mart 2009 tarihinde Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

11 Ağusyos 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nda “Meclis Başkanı Başdanışmanı” olarak atandı.

Akabinde yine aynı Kurumda 1 Eylül 2009 tarihinde TBMM Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanarak yaklaşık 3 yıl bu görevi ifa etti.

Bir müddet Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nda “TBMM Genel Sekreter Vekili” olarak da görev yaptı.

Bu görevleri esnasında Çin Halk Cumhuriyeti, Belçika, Japonya, Güney Kore, Bahreyn, Suriye, Birleşik Krallık, Fas ve Polonya Parlamentolarının idari işleyiş şekli ve kapasite yapıları ile teşkilat yapıları konusunda yerinde tespit ve incelemelerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 7 Eylül 2012 tarihli Üçlü Kararname ile Devlet Personel Başkanı görevine atandı.

29 Temmuz 2016 tarihinde Meclis Genel Sekreteri, İrfan Neziroğlu görevinden alındı. Yerine Devlet Personel Başkanı olan Mehmet Ali Kumbuzoğlu getirildi. 29 Temmuz 2016 tarihinde TBMM Genel Sekreteri olarak görevine başladı.

İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Mehmet Ali Kumbuzoğlu, evlidir ve 1 çocuğu vardır.

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Aksaray Valisi olarak atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Ali Kumbuzoğlu için yapılan aramalar

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Mehmet Ali Kumbuzoğlu biyografi, Mehmet Ali Kumbuzoğlu hayatı, Mehmet Ali Kumbuzoğlu özgeçmişi, Mehmet Ali Kumbuzoğlu hakkında, Mehmet Ali Kumbuzoğlu doğum yeri, Mehmet Ali Kumbuzoğlu fotoğraf, Mehmet Ali Kumbuzoğlu video, Mehmet Ali Kumbuzoğlu resim, Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir?, Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında?, Mehmet Ali Kumbuzoğlu nereli, Mehmet Ali Kumbuzoğlu memleketi