FB TW PIN NWS
BioRank 3954

Marilyn Manson

Doğum tarihi : 05.Ocak.1969
Marilyn Manson kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Müzisyen
Marilyn Manson doğum yeri : Ohio, A.B.D.

Marilyn Manson Biyografisi

Kendi adını taşıyan Marilyn Manson adlı Rock grubunun vokalisti ve kurucusu olan A.B.D.’li müzisyen. Asıl adı olan Brian Hugh Warner’ı daha sansasyonel bir isim almak için değiştirmiş, Pop müzik ikonu Marilyn Monroe ve ABD’li seri katil Charles Manson’un adlarını birleştirip sahne adını oluşturmuştur. Farklı tarzı ve korkutucu görünüşüyle kısa sürede en fazla ilgi gören müzik ikonlarından birisi haline gelmiştir.
Marilyn Manson, 5 Ocak 1969 tarihinde, Canton, Ohio, A.B.D.’de dünyaya geldi. Barb ve Hugh Warner çiftinin tek çocuğu olan Manson’un doğum adı Brian Hugh Warner’dı. Hertage Hristiyan Okulu ve Cardinal Gibbons Lisesi’ni bitiren Manson, 1990 yılında Broward Koleji’nde gazetecilik okudu.

Üniversitede okuduğu yıllarda Florida’nın sayılı müzik ve yaşam dergilerinden 25th Parallel’de müzik yazıları kaleme alan Manson, bu sayede pek çok ünlü grupla tanışma fırsatı yakaladı. 1989 yılında, Marilyn Manson & the Spooky Kids adlı grubu kuran Manson, 1992 yılında grubun adını kısaltarak sadece Marilyn Manson haline getirdi. Grup 1994 yılında Trent Reznor firmasının ilgisini çekmeyi başardı ve aynı yıl grubun ilk albümü Portrait of an American Family piyasaya çıktı.

Marilyn Manson grubunun ilk büyük hiti ise, 1983 tarihli Eurythmics şarkısı Sweet Dreams’e yaptıkları cover oldu. 1995 tarihli bu şarkıyı 1996 yılında Antichrist Superstar adlı albüm izledi; grup artık dünya çapında bir üne sahipti. Grubun çıkarttığı üç albüm, sadece A.B.D.’de platin plak ödülü kazanmayı başardı.

Kısa sürede sahip olduğu büyük şöhret ile beraber beyaz perdede de kendisini gösterme şansı bulan Manson, ilk olarak 1997 tarihinde, ünlü yönetmen David Lynch’in artık klasikler arasında sayılan yapıtı Lost Highway’de rol aldı. Aralarında Jawbreaker, Bowling for Columbine ve MTV serilerinden Celebrity Deathmach’ın da yer aldığı pek çok sinema ve tv yapımında rol alan Manson, 2007 tarihinde ilk yönetmenlik denemesi olan Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll’u yayınladı.

Marilyn Manson, 2005 yılında Dita Von Tesse ile evlendi ve de çift 2007 yılında, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı.

Albümleri

Portrait of an American Family (1994)

Antichrist Superstar (1996)

Mechanical Animals (1998)

Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (2000)

The Golden Age of Grotesque (2003)

Eat Me, Drink Me (2007)

The High End of Low (2009)

Kaynak:Biyografi.info

Marilyn Manson için yapılan aramalar

Marilyn Manson, Marilyn Manson biyografi, Marilyn Manson hayatı, Marilyn Manson özgeçmişi, Marilyn Manson hakkında, Marilyn Manson doğum yeri, Marilyn Manson fotoğraf, Marilyn Manson video, Marilyn Manson resim, Marilyn Manson kimdir?, Marilyn Manson kaç yaşında?, Marilyn Manson nereli, Marilyn Manson memleketi