FB TW PIN NWS
BioRank 9225

Levent Altındağ

Doğum tarihi : 06.Mayıs.1954 Ölüm tarihi : 09.Nisan.2021
Levent Altındağ kaç yaşında öldü : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Müzisyen
Levent Altındağ doğum yeri : İstanbul
Ölüm yeri : Ayvalık, Balıkesir

Levent Altındağ Biyografisi

Levent Altındağ, 6 Mayıs 1954 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Levent Altındağ, küçük yaşlarda, müzisyen olan babası Erdoğan Altındağ'ın teşviki ile mandolin çalarak müziğe başladı. Müzisyen Behiç Altındağ (d.1949) abisi idi. Perihan Altındağ Tüfekçi ile Neriman Altındağ Sözeri’nin yeğenidir.
Müzik çalışmalarında babası Erdoğan Altındağ menajer olarak ve bazen de davulda yer alırken ağabey Behiç Altındağ org,Levent Altındağ nefesli sazlar ve vibrofon'de yer aldı.

Levent Altındağ, Onno Tunç, Şerif Yüzbaşıoğlu, İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Ruacan, Süheyl Denizci, Okay Temiz, Erkan Oğur, Arto Tunç, Nükhet Ruacan ile çalışmalar yaptı.

Fahir Atakoğlu, Federico Ramos ve dünyanın en iyi davulcularından biri olan Horacio El Negro ile İzmir Caz Festivali'nde çaldı. Yine dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Nana Vasconcelos ile Brezilya ve Türkiye'de çalışmalar yaptı.

7. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde sahne alan Aşkın Arsunan Ethno Karma Project'e konuk müzisyen olarak katılan Levent Altındağ, yurt içi ve yurt dışında birçok festivale katıldı. Ayrıca yüzlerce müzik albümünün stüdyo kayıtlarında yer alarak, sayısız sanatçıya eşlik etti. Stüdyo müzisyenliğinin yanında Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden kurulu olan Habbecik ile CD ve konser çalışmaları yapan Levent Altındağ, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Sanatçı Öğretim Elemanı olarak görev yaptı.

İstanbul Superband, Habbecik ve Passiflora gruplarında tenor, soprano sax ve flüt çaldı. Birçok ünlü isme sahnede eşlik eden Altındağ, özellikle flüt icrasında en çok aranan virtüözlerindendi.

Levent Altındağ 9 Nisan 2021 tarihinde Balıkesir, Ayvalık'da 67 yaşında kanser nedeni ile ölmüştür.

Kaynak:Biyografi.info

Levent Altındağ için yapılan aramalar

Levent Altındağ, Levent Altındağ biyografi, Levent Altındağ hayatı, Levent Altındağ özgeçmişi, Levent Altındağ hakkında, Levent Altındağ doğum yeri, Levent Altındağ fotoğraf, Levent Altındağ video, Levent Altındağ resim, Levent Altındağ kimdir?, Levent Altındağ kaç yaşında?, Levent Altındağ nereli, Levent Altındağ memleketi