FB TW PIN NWS
BioRank 5702

Latif Erdoğan

Doğum tarihi : ??.??.1956
Latif Erdoğan kaç yaşında : 68
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yazar, Gazeteci
Latif Erdoğan doğum yeri : Uşak

Latif Erdoğan Biyografisi

Latif Erdoğan Akit Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, 1956 yılında Uşak’ta doğmuştur. İlkokulu 1967 yılında bitirdi. 1974 yılında İmam Hatip Okulundan 1978 yılında da İzmir’deki Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

Latif Erdoğan, 1981 yılında bir yıl kadar Diyanet’te vaiz olarak çalıştı. 1983 yılında kısa dönem olarak Burdur’da askerliğini yaptı.

1994 yılında Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı’nın kurucuları arasında olarak, 1997 yılına kadar 3 yıl bu vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

1997-2000 yılları arası, Akademik Araştırmalar Vakfı’nda yöneticilik yaptı. 2001-2004 yılları arasında Arjantin’de bulundu.

3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru'nun yönetiminde yayın hayatına başlayan Zaman Gazetesi’nin kuruluşundan itibaren burada uzun süre haftalık yazılar yazdı.

Latif Erdoğan, evlidir. 1 kızı, 2 oğlu vardır.

Latif Erdoğan Akit Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile bir dönem yol arkadaşı oldu, 40 yıl boyunca Cemaatte aktif görev aldı. Cemaat'ten 2014 yılında ayrıldı. Fethullah Gülen'in İzmir'deki vaizlik döneminde ilk talebelerinden oldu ve uzun yıllar Gülen'in halefi olarak kabul edildi.

Latif Erdoğan tam 40 yıl Gülen Cemaati'nin her kademesinde önemli görevlerde bulundu. Şemsettin Nuri müstear ismiyle Sızıntı Dergisi ve Zaman Gazetesi'nde yıllarca yazılar yazdı. Fethullah Gülen'in hayatının anlatıldığı, yüzbinlerce insana ulaşan "Küçük Dünyam" kitabı da Latif Erdoğan tarafından kaleme alındı.

Fethullah Gülen'in ilk talebesi, halefi ve en yakın dostu olmasına rağmen Gülen'in otoritesine ve yanlış kararlarına ilk itiraz eden isim oldu. İtirazlarını yoğunlaştırınca önce yurtdışına gönderildi. Bir süre yurtdışı (Arjantin) hizmetlerde görev alan Latif Erdoğan, dönüşünde Zaman'dan uzaklaştırılarak Bugün Gazetesi'nde yazmaya başladı. Gülen'i açıkça eleştiren bir isim olarak bu yazarlık dönemi de çok uzun sürmedi. Cemaat politikalarına itirazlarını sürdürünce Gülen hareketinden tamamen dışlandı. Bir süre inzivaya çekilen Erdoğan bu kez Akit Gazetesi'nde köşe yazılarına başladı. Yazılarında Gülen Cemaati'ni hedef almaktan özenle kaçınırken 17 Aralık 2014 polis-yargı darbesinden sonra sessizliğini bozdu. Hem köşesinden hem de Twitter üzerinden cemaat tabanına önemli mesajlar verdi.

Latif Erdoğan, “Şeytanın Gülen Yüzü” isimli kitabında geçmişten bu güne FETO örgütün nasıl yapılanarak neler planladığı hakkında yazılar yazmıştır. Yıllardır örgütün gizli planlar yürüttüğünü anlatan Erdoğan yazdıklarıyla ülke gündeminde önemli bir yer edinmiştir. 8 Ağustos 2016 tarihinde CNN Türk canlı yayınında spiker Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan Latif Erdoğan Fethullah Gülenve örgütü hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve kısa sürede sosyal medyada da en çok konuşulan isim oldu.

Kitapları :
2016 - Şeytanın Gülen Yüzü


Kaynak:Biyografi.info

Latif Erdoğan kitapları

Tüm Latif Erdoğan kitapları

Latif Erdoğan için yapılan aramalar

Latif Erdoğan, Latif Erdoğan biyografi, Latif Erdoğan hayatı, Latif Erdoğan özgeçmişi, Latif Erdoğan hakkında, Latif Erdoğan doğum yeri, Latif Erdoğan fotoğraf, Latif Erdoğan video, Latif Erdoğan resim, Latif Erdoğan kimdir?, Latif Erdoğan kaç yaşında?, Latif Erdoğan nereli, Latif Erdoğan memleketi