FB TW PIN NWS
BioRank 5930

Hande Kazanova

Doğum tarihi : 25.Eylül.1973
Hande Kazanova kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Hande Kazanova doğum yeri : İzmir

Hande Kazanova Biyografisi

Hande Kazanova, 25 Eylül 1973 tarihinde İzmir, Alaybey semtinde ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Alaybey İlkokulunda okudu. Ortaokulu ve liseyi ise İzmir Fatih Koleji'nde okudu. Ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü kazanınca üniversiteyi okumak için İstanbul’a gitti. O yıl bir arkadaşının onun adına doldurduğu formla katıldığı Yeni Asır, Fuar Blendax güzellik yarışmasına katıldı ve üçüncü oldu.
1993 yılında Star Güzellik yarışmasında 4. oldu. Ardından Japonya’da yapılan “Miss İnternatonial” yarışmasında ilk ona girerek Türkiye'yi temsil etmiştir.

İstanbul’da hem üniversiteyi okudu hem de model olarak çalışırken 1995 yılında Kanal 6’dan gelen bir teklifle sunuculuk da yapmaya başladı. Bu dönemde Müzik Kutusu, Sizin İstekleriniz, Tele Yarış gibi programlarda sunuculuk yaptı. Ardından Genç TV’ye geçti.

Bu konuda eğitiminin olmasını istediği için kurucuları Can Gürzap ve Arsen Gürzap olan “Diyalog” oyunculuk ve spikerlik kurslarına katıldı. Ayrıca TRT İstanbul Radyosu’ndan Nedim Erağan’dan dersler aldı.

2000 yılında Kiss TV'de kendi adını taşıyan “VJ Hande Kazanova” programını sundu. Aynı yıldan başlayarak Atv’de Şafak Karaman’la beraber hazırlayıp sundukları Pop 40’ın ardından Kiss TV, Eko TV, Best TV’de de programlar hazırlayıp sundu.

1997 yılında “Sevgi Sözcükleri” isimli programı yaparken Kandemir Konduk ona yeni bir kariyer önerdi: Oyunculuk. Senaryosunu Kandemir Konduk’un yazdığı ve başrollerde Erkan Can, Esra Akkaya, Cihat Tamer, Açelya Akkoyun, Sevil Üstekin gibi oyuncuların yer aldığı “Mahallenin Muhtarları” adlı dizisinde Ece karakterini oynayarak dizi hayatına başladı.

2000 yılında Altın Portakal Film Festivali’nde sunuculuk yaptı. Uzun yıllardır ilgilendiği astroloji konusunda da eğitim alması gerektiğine karar verdi. Bu nedenle 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği’nin kapısını çaldı. Üç yıl boyunca her iyi bir öğrenci gibi sıkı çalıştı, Hesaplama ve Temel Bilgiler sınavlarını verip Yorumlama Projesi’ni de tamamlayarak sertifikasını aldı. AstroArt astroloji okulundaki klasik astroloji, horary (saatler astrolojisi) eğitimlerini tamamladı.

Ayrıca 2000 yılından beri de astroloji yazarlığı yapmaktadır. Hobi olarak başlayan ve gittikçe derinleşen astroloji tutkusu, 2006 yılında Yeni Aktüel dergisinde haftalık yorumlar yazmaya başlamasını sağladı. 2009 yılının Mart ayında Habertürk Gazetesi’ne transfer oldu ve astroloji yazılarına orada devam etti. Aynı zamanda Mart 2010 itibariyle Habertürk’te yayınlanan ve farklı ve sıra dışı konuların işlendiği Öteki Gündem adlı programı sundu.

2001 yılında “Aşkına Eşkıya” dizisinde Ali Şan ve Arzu Yanardağ ile beraber başrollerde oynadı. 2003 yılında yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı ve başrolünde Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Gürkan Uygun’un oynadığı “Kurtlar Vadisi” dizisinde 3 yıl boyunca 1-97 bölümleri arasında Avukat Canan Çavan karakterini canlandırdı.

Kurtlar Vadisi’nde rolü tamamlandıktan sekiz ay sonra, Eylül 2007’de Yanık Koza isimli televizyon dizisinde Suna karakteri olarak geri döndü. 2007 yılında “Yanık Koza” adlı dizide Çolpan İlhan, Mete Horozoğlu, Sedef Avcı, Yavuz Bingöl ile birlikte rol almıştır.

Yanık Koza’nın ardından, 2008’de Sıfır Noktası isimli bir televizyon filmindeki Didem rolünde izledik onu. Aynı yılın yaz aylarında da Atv’de yayınlanan Servet Avcısı isimli dizide Müzeyyen’di. Sonrasında Show TV’de yayınlanan kısa ömürlü dizi Karamel’de fettan Jülide karakterine büründü.

2000 yılında, 37. Antalya Altın Portakal Film festivali sunuculuğu yaptı. 2006 yılında ve 2009 yılında Foça Festivali sunuculuğu görevini yaptı.

Hobi olarak başlayan ve gittikçe derinleşen astroloji tutkusu, 2006’da Yeni Aktüel dergisinde haftalık yorumlar yazmaya başlamasını sağladı. Artık o bir yazardı. Mart 2009’da, yeni ve çok farklı bir gazete olan Habertürk Gazetesi’ne transfer olduğunda astroloji yazıları hayatının daha büyük bir bölümünü işgal ediyordu.

2009 yılında oyuncu Asuman Dabak onu tiyatro sahnesine davet etti. Önce “Şahane Düğün” isimli oyunda aksi Doris’i, ertesi yıl da Harika Doğum günü’nde Kate’i canlandırdı. Asuman Dabak Tiyatrosu ile birlikte turnelere çıktı.

2010 yılının Şubat ayından itibaren Bloomberg TV’de pazartesi günleri Devre Arası programında finansal astroloji yorumları yapmaya başladı. Mart 2010 itibariyle Habertürk’te yayınlanan ve farklı ve sıradışı konuların işlendiği Öteki Gündem adlı programı sundu.

Hande Kazanova, 9 Temmuz 2011 tarihinde Gürcan Yücel ile evlendi.

Halihazırda Habertürk, HTkulüp, BloombergHT, Marie Claire, HThayat, 6. Cadde ve Mascarammaxxx gibi basılı, görsel ve dijital basında günlük, haftalık ve aylık astroloji yorumlarıma devam ediyor. Astroloji konusunda kişisel ve kurumsal danışmanlık veriyor

Tiyatro :
2009 - Şahane Düğün, Asuman Dabak Tiyatrosu
2010 - Harika Doğumgünü, Asuman Dabak Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
2013 - Bu İşte Bir Yalnızlık Var (Sinema Filmi)
2013 - Galip Derviş (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 - Yasemince (TV Dizisi)
2010 - Nakş-ı Dil Sultan (TV Dizisi)
2010 - Hanımeli Sokağı (TV Dizisi)
2010 - Geniş Aile (TV Dizisi)
2010 - Alice Harikalar Diyarında (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2009 - Umut (Sinema Filmi)
2008 - Karamel (Sinema Filmi)
2008 - Servet Avcısı (TV Dizisi)
2008 - Sıfır Nokta (Tv filmi)
2008 - Kendi Okulumuza Doğru (TV Dizisi)
2008 - Afacanlar Sınıfı (Sinema Filmi)
2007 - Yanık Koza (TV Dizisi)
2003-2005 - Kurtlar Vadisi (TV Dizisi)
2002 - Tatlı Hayat - (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2001 - Aşkına Eşkiya (TV Dizisi)
2001 - Cinlere Perilere (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2000 - Çember (Tv filmi)
1996 - Şeytanın Kurbanları (TV Dizisi)
1997 - Mahallenin Muhtarları (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Hande Kazanova kitapları

Tüm Hande Kazanova kitapları

Hande Kazanova için yapılan aramalar

Hande Kazanova, Hande Kazanova biyografi, Hande Kazanova hayatı, Hande Kazanova özgeçmişi, Hande Kazanova hakkında, Hande Kazanova doğum yeri, Hande Kazanova fotoğraf, Hande Kazanova video, Hande Kazanova resim, Hande Kazanova kimdir?, Hande Kazanova kaç yaşında?, Hande Kazanova nereli, Hande Kazanova memleketi