FB TW PIN NWS
BioRank 5369

Kaşif Kozinoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1955 Ölüm tarihi : 13.Kasım.2011
Kaşif Kozinoğlu kaç yaşında öldü : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Asker
Kaşif Kozinoğlu doğum yeri : Trabzon
Ölüm yeri : Silivri, İstanbul

Kaşif Kozinoğlu Biyografisi

MİT Dış Operasyonlar Dairesi başkanı görevi yaptı.
Kaşif Kozinoğlu, 1955 yılında Trabzon’da doğmuştur. Annesi Belgin Kozinoğlu’dur. Figen Bıçakçı adlı bir kız kardeşi vardır. 1976 yılında Kara Harp Okulu'ndan teğmen olarak mezun oldu. Mezun olur olmaz Isparta, Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda komando kursu gördükten sonra 1980 yılına kadar burada görev yaptı.

1980 yılında Özel Harp Dairesi’nde göreve başladı. 1992 yılında Özel Harp Dairesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı adını aldı. 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın istihbarat ve eğitim ile ilgili bölümlerinde görev yaptı. Özel Kuvvetlerin bir kolu olan kısa adı MAK olan Muharebe Arama Kurtarma Birliği’nin kurucuları arasında yer aldı.

1995 yılında emekli olup MİT’e girdi. Burada sürekli yurtdışı görevlerde bulundu. Suriye, Bosna-Hersek ve Afganistan bölgesinde görev yaptı. Asya bölgesinin tamamı sorumluluk alanında olduğu için Orta Asya’dan Çin’e kadar gidip geldi. 2010 yılının Eylül ayında MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın talimatıyla Başmüşavir olarak Asya bölgesine atandı. Eylül ayından itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildi.

Kaşif Kozinoğlu, 11 Ocak 2011 tarihinde yine görevli olarak yurt dışına gönderildi ve 9 Mart 2011 tarihinde görevden döndü. 10 Mart 2011 günü Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’e ifade verdikten sonra Ergenekon davası kapsamında ve ODA TV soruşturması kapsamında gizli devlet belgelerini sızdırdığı gerekçesiyle mahkeme tarafından tutuklanarak Silivri’deki cezaevine konuldu.

13 Kasım 2011 tarihinde Silivri Cezaevi'nde kaldığı odada fenalaştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Kâşif Kozinoğlu, 13 Kasım 2011 tarihinde 56 yaşında iken İstanbul, Silivri Cezaevi'nde kalp krizinden vefat etti. Kâşif Kozinoğlu, ölmeseydi 22 Kasım 2011 tarihinde ilk duruşmasına çıkacak idi.

Kaşif Kozinoğlu, Yeşim Kozinoğlu ile evli idi. Özel Kozinoğlu adında bir oğlu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Kaşif Kozinoğlu için yapılan aramalar

Kaşif Kozinoğlu, Kaşif Kozinoğlu biyografi, Kaşif Kozinoğlu hayatı, Kaşif Kozinoğlu özgeçmişi, Kaşif Kozinoğlu hakkında, Kaşif Kozinoğlu doğum yeri, Kaşif Kozinoğlu fotoğraf, Kaşif Kozinoğlu video, Kaşif Kozinoğlu resim, Kaşif Kozinoğlu kimdir?, Kaşif Kozinoğlu kaç yaşında?, Kaşif Kozinoğlu nereli, Kaşif Kozinoğlu memleketi