FB TW PIN NWS
BioRank 8585

Jessica Simpson

Doğum tarihi : 10.Temmuz.1980
Jessica Simpson kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Jessica Simpson doğum yeri : Abilene, Teksas, ABD

Jessica Simpson Biyografisi

Jessica Simpson, 10 Temmuz 1980 Abilene, Teksas’ta doğmuştur. Kendisi gibi şarkıcı olan “Ashley Simpson” adında bir kızkardeşi vardır. Jessica müzik eğitimini kilise korosu ve hristiyan plak şirketlerinden alır.
Birgün demosu sony müzik başkanı Tommy mottola'nın eline geçince rüya başlar. 1999’da ilk single’ı “I Wanna Love You Forever”ı çıkartan şarkıcı bu şarkıyla listelerde 3 numara olur.

Jessica simpson Christina Aguilera ve Britney Spears ile aynı zamanda şarkıcılığa adım atmıştır.

2001 yılında çıkardığı “Irresistible” albümü ile de başarılı olur.

Eski kocası Nick Lachey ile MTV'nin Newlyweds adlı prıogramında boy göstermiştir. Çift 2004 yılında The Nick and Jessica Variety Hour adında bir TV şovu hazırlarlar ve 2005 yılında En İyi Reality Şovu dalında People’s Choice Ödülü alır.

Aralık 2006 yılında Jessica Simpson, Dolly Parton ile Kennedy Center Ödülleri gecesinde sahne alır ancak şarkı sözlerini heyecandan unutur ve konukların arasında Başkan George Bush, Steven Spielberg bulunduğu gecede oldukça utanır.

Jessica Simpson’ın kendine ait güzellik saç bakım ürünleri serisi bulunmaktadır. Simpson ayrıca Pizza Hut ve Proactiv Solution reklamlarında yer alır.

Jessica Simpson, 2002’de Nick lachey ile evlenir, 2006'da boşanırlar.Daha sonra Jessica Simpson, Amerikan futbol oyuncusu Eric Johnson ile nişanlı olup şu an bir bebek bekliyormuş.

Jessica Simpson, şarkıcılığın ardından 1 milyar Dolar değerinde bir moda imparatorluğu kurdu. Milyar dolarlık bir moda imparatorluğuna sahip olan Jessica Simpson, 2012 yılında 'Fashion Star' isimli yarışma programının jüri üyeleri arasına katıldı.

Albümleri :
1999: Sweet Kisses
2001: Irresistible
2002: This Is the Remix
2003: In This Skin
2004: Rejoyce: The Christmas Album
2006: A Public Affair

Filmleri :
2005 – The Dukes of Hazzard
2006 – Employee of the Month
2007 – Blonde Ambition
2008 – Major Movie Star
2009 – The Witness
2010 - Thundercats: The Movie


Kaynak:Biyografi.info

Jessica Simpson için yapılan aramalar

Jessica Simpson, Jessica Simpson biyografi, Jessica Simpson hayatı, Jessica Simpson özgeçmişi, Jessica Simpson hakkında, Jessica Simpson doğum yeri, Jessica Simpson fotoğraf, Jessica Simpson video, Jessica Simpson resim, Jessica Simpson kimdir?, Jessica Simpson kaç yaşında?, Jessica Simpson nereli, Jessica Simpson memleketi