FB TW PIN NWS
BioRank 170

İzzet Çapa

Doğum tarihi : 03.Ocak.1965
İzzet Çapa kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
İzzet Çapa doğum yeri : İstanbul

İzzet Çapa Biyografisi

İstanbul’un gece hayatının patronlarından

İzzet Çapa, 3 Ocak 1965 tarihinde ailenin tek çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur.

Babası Çapamarka'nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi modacı Gürnar Çapa Uğurlu’dur. Annesiyle babası ayrıldı. Ahmet (d.1945)ve Celal Çapa adında babasının ilk eşi Fikret Şeneş’den abisi vardır. Uğur ve Onur adında da annesinin ikinci eşinden kardeşi vardır. Çocukluğu Beşiktaş’da bolluk içinde geçti.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünde okudu. Ancak bitiremedi.

Eşi ile birlikte moda evi kurdu işletti. İflas etti işini kapattı bu arada boşandı. Annesinin gelinlik işinin başına geçti.

Ortaköy’de dedikodulu meyhane adı ile bir mekan açtı. 4 sene sonra devretti. Akademi 14 diye bir kulüp açtı. Cahide diye başka mekan açtı, onu da bir müddet sonra kapattı. Bu arada başka başka mekanlar de açtı kapattı.

Joke Perestroyka, Al Jamal, Joke College, Joke Queen, Longtable gibi aynı anda birlikte açık mekanlarıyla İstanbul eğlence hayatını yönetti.

İzzet Çapa, 1983 yılında ilk evliliğini 19 yaşında kendinden 7 yaş büyük Sema Heper adında şarkıcı bir assolist ile yaptı. 2 yıl birlikte olduktan sonra evlendiler, 3 yıl evli kalıp 1986 yılında boşandılar.

Habertürk Gazetesi'nde çalışırken yaptığı röportajlarla ilgi çekti. 1 yılı aşkın süredir HT Magazin ve HT Pazar ekinde çalıştı 5 Kasım 2012 tarihinde istifa etti.

Aynı zamanda işletmecilik de yapmakta olup Kasım 2012 yılında Hürriyet’in Kelebek ekine transfer oldu. Skytürk 360'ta "İzzet Paşa" adlı program yaptı.

Kitapları :
2018 - En Çok Ben Eğlendim


Kaynak:Biyografi.info

İzzet Çapa için yapılan aramalar

İzzet Çapa, İzzet Çapa biyografi, İzzet Çapa hayatı, İzzet Çapa özgeçmişi, İzzet Çapa hakkında, İzzet Çapa doğum yeri, İzzet Çapa fotoğraf, İzzet Çapa video, İzzet Çapa resim, İzzet Çapa kimdir?, İzzet Çapa kaç yaşında?, İzzet Çapa nereli, İzzet Çapa memleketi