FB TW PIN NWS
BioRank 757

Celal Çapa

Doğum tarihi : ??.??.1954
Celal Çapa kaç yaşında : 70
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Celal Çapa doğum yeri : İstanbul

Celal Çapa Biyografisi

Celal Çapa, 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Çapamarka'nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’dir. Annesiyle babası ayrıldı. Ahmet Çapa (d.1945) (2011 yılında vefat etti.) abisi vardı. Babasının daha sonra modacı Gürnar Çapa Uğurlu ile yaptığı evlilikten İzzet Çapa adında kardeşi vardır.
İlkokuldan lise sona kadar Galatasaray Lisesinde okudu. Lise son sınıfta Tarhan Koleji’ne geçip mezun oldu. Liseyi bitirip yurtdışına Fransa’ya okumaya gitti. Siyasal bilgiler okumakta iken vazgeçip Paris’te bir gazetecilik okuluna yazılmaya karar verdi, ancak kazanamayıp İzmir’de bir üniversitenin gazetecilik kısmını kazanabildi. Daha sonra Boğaziçi üniversitesine transfer olarak mezun oldu.

Abisi Ahmet Çapa yurtdışında turizm okuyup geldikten sonra bir kulüp açtı. Celal Çapa da burada önce DJ olarak sonra abisinin yanında çalıştı. Daha sonra ayrılıp kendi işini kurdu. İstanbul’da eğlence sektöründe birçok işletme açıp kapatmıştır.

Celal Çapa, 1980 yılında Şebnem Çapa ile evlendi. Ceylan Çapa (d.1989) adında kızı, Emre Çapa (d.1984) adında oğlu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Celal Çapa için yapılan aramalar

Celal Çapa, Celal Çapa biyografi, Celal Çapa hayatı, Celal Çapa özgeçmişi, Celal Çapa hakkında, Celal Çapa doğum yeri, Celal Çapa fotoğraf, Celal Çapa video, Celal Çapa resim, Celal Çapa kimdir?, Celal Çapa kaç yaşında?, Celal Çapa nereli, Celal Çapa memleketi