FB TW PIN NWS
BioRank 5610

Ivana Chubbuck

Doğum tarihi : ??.??.1953
Ivana Chubbuck kaç yaşında : 71
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Öğretmen
Ivana Chubbuck doğum yeri : Detroit, Michigan, ABD

Ivana Chubbuck Biyografisi

Birçok Hollywood yıldızına da oyuncu koçluğu yapmıştır.

Ivana Chubbuck, 1953 yılında Detroit, Michigan, ABD’de doğmuştur. Babası Naziler’den kaçarak Amerika’ya yerleşmiş bir Musevidir. Hayata karşı gerçek bir “survivor” olabilmek için ismini verdiği bir teknik geliştirmiş. Acıların sadece yıkıcı değil, doğru yönlendirilirse yapıcı olabileceğini anlatıyor. Brad Pitt’ten Halle Berry’ye Hollywood’un en ünlü yıldızları, rollerine onun öğrettiği yöntemle hazırlanıyor. Kendisini “terapist, falcı, oyuncu ve yaşam koçu” olarak tarif ediyor.

İş hayatına oyuncu olarak başladı, ama etrafındaki diğer oyunculara rollerinde yardım etmekten hem çok zevk aldığını hem de bu konuda daha başarılı olduğunu görünce oyuncu koçluğu yapmaya başladı.

Ivana Chubbuck, New York'taki Juilliard School of Drama'da ders verdi ve Avustralya, Kanada, Danimarka, İtalya, İsrail, Rusya, İngiltere, Hollanda, Romanya ve Filipinler'de seminerler ve çalıştaylar düzenledi. Bu durum iyice ilerlediğinde de bir oyunculuk okulu açtı.

2004 yılında 12 basamaklı oyun tekniği "olarak yazdığı “The Power of the Actor : The Chubbuck / Aktörün Gücü : Chubbuck” adlı kitabı dünya çapında birçok kolejde ve üniversitede bir ders kitabı olarak kullanılmakta ve Çince, Danca, İbranice, İtalyanca, Portekizce, Romence, Rusça, Türkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, Hintçe ve İspanyolca gibi dillere çevrildi.

Ivana Chubbuck, Charlize Theron, James Franco, Halle Berry, Brad Pitt, Jake Gyllenhaal, Jon Voight, Sylvester Stallone, Elisabeth Shue, Djimon Hounsou, Jim Carrey, Gerard Butler, Gal Gadot, Meg Ryan, Jessica Alba, Eva Mendes, Liv Tyler, Adam Baldwin, Sienna Miller, Rob Schneider, Jessica Biel, Beyonce Knowles, Maggie Grace, Travis Fimmel, Sharon Stone gibi birçok Hollywood yıldızına da oyuncu koçluğu yapmıştır.

Kitapları :
2017 - Die Chubbuck-Technik: The Power of the Actor. Ein Schauspiel-Lehrbuch
2011 - Il potere dell'attore. Tecnica ed esercizi
2005 - El Poder de la ActuacióN. el Método de Ivana Chubbuck: Doce Pasos que Parten de un Libreto para Dotar al Actor de las Herramientas que lo Llevan a Lograr una Interpretación Realista, Creíble, y Dinámica
2004 - The Power of the Actor : The Chubbuck / Aktörün Gücü : Chubbuck


Kaynak:Biyografi.info

Ivana Chubbuck videoları

Tüm Ivana Chubbuck videoları

Ivana Chubbuck kitapları

  • Aktörün Gücü Aktörün Gücü

    Yarın tarihi : 2015-03-06


    Yayınevi : TİLKİ KİTAP


    Sinema-Tiyatro » Sinema-Genel
    Orijinal Dil » İngilizce

Tüm Ivana Chubbuck kitapları

Ivana Chubbuck için yapılan aramalar

Ivana Chubbuck, Ivana Chubbuck biyografi, Ivana Chubbuck hayatı, Ivana Chubbuck özgeçmişi, Ivana Chubbuck hakkında, Ivana Chubbuck doğum yeri, Ivana Chubbuck fotoğraf, Ivana Chubbuck video, Ivana Chubbuck resim, Ivana Chubbuck kimdir?, Ivana Chubbuck kaç yaşında?, Ivana Chubbuck nereli, Ivana Chubbuck memleketi