FB TW PIN NWS
BioRank 2353

İrem Helvacıoğlu

Doğum tarihi : 02.Şubat.1990
İrem Helvacıoğlu kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Dizi Oyuncusu
İrem Helvacıoğlu doğum yeri : Almanya

İrem Helvacıoğlu Biyografisi

İrem Helvacıoğlu, 2 Şubat 1990 tarihinde Almanya’da aslen ise Ankaralı bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Babası subaydır. Bir ablası vardır. Uzun yıllar Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Tiyatro Bölümünde okudu.
Eğitimi tamamlamasının ardından oyunculuğa ilk adımı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizi ile atmıştır. Buradaki performansından dolayı ardından Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları dizilerinde de rol aldı. Helvacıoğlu, 2016 yılında No: 309 dizisinde Pelin Su karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Çok aktif bir çocukluk geçiren İrem Helvacıoğlu, 10 yaşında oyuncu olmaya karar vermiş, halk oyunlarına gitmiş, voleybol takımında yer almış, izcilik yapmış, resim kursuna gitmiş.

İrem Helvacıoğlu, Kanal D ekranlarında 2015 yılında yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı “Güneşin Kızları” dizisinde Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Kanat Heparı, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan ile birlikte rol aldı.

2016 - 2017 yılları arasında “No: 309” adlı dizide Pelinsu karakterini canlandırırken; Furkan Palalı, Demet Özdemir, Sumru Yavrucuk, Sevinç Erbulak, Suat Sungur, Yavuz Seçkin, Berna Canbeldek, Ünal Silver ile beraber rol aldı.

2018 yılında “Kızım ve Ben” adlı sinema filminde Cemal Hünal ile başrolü paylaştı.

2018 yılında yönetmenliğini Emre Kabakuşak, Osman Sınav, Yusuf Ömer Sınav'ın yaptığı, başrolü İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe'nin paylaştığı Osman Sınav imzalı Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mehmet Ali Nuroğlu Vedat karakterini canlandırırken Öykü Gürman, Gözde Kansu, Aydan Burhan, Sinan Tuzcu, Belfu Benian ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2013 - Kurtlar Vadisi Pusu 7. Sezon (TV Dizisi)

Oyuncu :
2018 - Kızım ve Ben (Serap) (Sinema Filmi)
2018 - Sen Anlat Karadeniz (Nefes Zorlu) (TV Dizisi)
2017 - Babası (Aslı) (TV Filmi)
2016 - Organik Aşk Hikayeleri (Sinema Filmi)
2016 - 2017 - No: 309 (Pelinsu) (TV Dizisi)
2015 - Güneşin Kızları (Tuğçe) (TV Dizisi)
2014 - Aşkın Dili (Sinema Filmi)
2013 - 2015 - Kurtlar Vadisi Pusu – 7,8 ve 9. Sezon (Esra Türkmen) (TV Dizisi)
2012 - Muhteşem Yüzyıl 3. Sezon (Clara- Nurbahar Hatun) (TV Dizisi)
2010 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İrem Helvacıoğlu için yapılan aramalar

İrem Helvacıoğlu, İrem Helvacıoğlu biyografi, İrem Helvacıoğlu hayatı, İrem Helvacıoğlu özgeçmişi, İrem Helvacıoğlu hakkında, İrem Helvacıoğlu doğum yeri, İrem Helvacıoğlu fotoğraf, İrem Helvacıoğlu video, İrem Helvacıoğlu resim, İrem Helvacıoğlu kimdir?, İrem Helvacıoğlu kaç yaşında?, İrem Helvacıoğlu nereli, İrem Helvacıoğlu memleketi