FB TW PIN NWS
BioRank 6478

Ilgın Bektaş

Doğum tarihi : 10.Eylül.1997
Ilgın Bektaş kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Sporcu
Ilgın Bektaş doğum yeri : Ankara

Ilgın Bektaş Biyografisi

Ilgın Bektaş, 10 Eylül 1997 de Ankara'da doğdu. Annesinin adı Oya Bektaş, babası Dr. Atilla Bektaş’dır. Nesibe Aydın'da ilköğretimini, Lise eğitimini Başkent Üniversitesi (B.Ü) Ayşe Abla okullarında tamamladı. Halen Bilkent Üniversitesi İç mimarlık ve çevre Tasarımı bölümünde okumaktadır.
Ortaokulda Gazi Üniversitesi Voleybol takımı ile Ankara 1.ciliği ve Türkiye 3.cülüğü, Lisede Başkent Üniversitesi Ayşe abla Okulları Voleybol takımı ile Ankara 1.ciliği ve Türkiye 2.ciliği yanısıra Halkbank Yıldız Voleybol takımı ile Ankara 2.ciliği ve Türkiye 4.cülüğü kazanmıştır Ankara Gücü Voleybol takımında da oynamıştır. Halen Bilkent Üniversitesi Voleybol takımında oynamaktadır.

179 cm boyunda ve 64 kilo ağırlığında olan Ilgın Bektaş, basında Voleyboldaki başarıları dışında hayvan sever haberleri ve Şanslı isimli felç köpeği sağlığına kavuşturmak için harcadığı çaba ile tanınmıştır.

Ilgın Beştaş kısa bir süre Ritiel sanat Merkezi ve Tiyatro okulunda eğitim almıştır.

Ilgın Beştaş sayesinde Türkiye'nin yakından tanıdığı "Şanslı" köpek, sıcak bir yuvaya kavuştu. Ankara'daki özel bir veteriner kliniğinde 1 yıla yakın tedavisi devam eden Şanslı hem yazlık hem de kışlık yeni bir sıcak yuvaya kavuştu. 2015 yılının Aralık ayında Almanya'da yaşayan Balıkesir Altınoluk'lu Feride Demirel Demircan isimli vatandaşımız "Şanslı"ya sahip çıkarak önce Altınoluk'a götürdü, sonra da Almanya'ya götürecek.

Kaynak:Biyografi.info

Ilgın Bektaş hakkında haberler

Tüm Ilgın Bektaş haberleri

Ilgın Bektaş videoları

Tüm Ilgın Bektaş videoları

Ilgın Bektaş için yapılan aramalar

Ilgın Bektaş, Ilgın Bektaş biyografi, Ilgın Bektaş hayatı, Ilgın Bektaş özgeçmişi, Ilgın Bektaş hakkında, Ilgın Bektaş doğum yeri, Ilgın Bektaş fotoğraf, Ilgın Bektaş video, Ilgın Bektaş resim, Ilgın Bektaş kimdir?, Ilgın Bektaş kaç yaşında?, Ilgın Bektaş nereli, Ilgın Bektaş memleketi