FB TW PIN NWS
BioRank 4268

İdo Tatlıses

Doğum tarihi : 15.Şubat.1992
İdo Tatlıses kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Şarkıcı
İdo Tatlıses doğum yeri : İstanbul

İdo Tatlıses Biyografisi

İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna'nın oğludur.

İdo Tatlıses, 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. Gerçek adı İbrahim olan İdo Tatlıses ünlü çift İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna'nın oğludur. Bir yaşından 19 yaşına kadar özel şoförü ve koruması vardı. Eğitimini İsviçre’de College du Leman’da tamamladı. İş hayatına babasına ait olan Tatlıses Tv’de başladı. Ardından da Amerika Boston’da sayılı müzik okullarından Berklee’ye giderek burada 15 ay müzik eğitimi aldı. Amerika’da kaldığı yıllarda aynı zamanda DJ’lik de yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir dönem DJ’lik yaptı. Aynı zamanda da annesi Derya Tuna ile birlikte 2013 yılında açılan Tatlıses Kebap’ın işletmesini yapmaktadır. Beykent Üniversitesi’nde ‘Sahne ve Gösteri Sanatları’ bölümünde okudu.

İdo Tatlıses, Kenan Doğulu, Ozan Doğulu, Tarkan, Erdem Kınay gibi isimlerin müziklerini çok beğeniyor. Michael Jackson hayranıdır. Justin Timberlake ve Justin Bieber şarkılarını da seviyor.

2014 yılının Haziran ayında "Sonsuz Teşekkürler" adlı ilk teklisini çıkarmıştır. Teklisinden "Sonsuz Teşekkürler" adlı şarkısına klip çekmiştir. 2014 yılının Kasım ayında "Satır Satır" adlı ikinci teklisini çıkarmıştır. Teklisinden "Satır Satır" adlı şarkısına klip çekmiştir. 2015 yılının Mart ayında "Kaç Kere" adlı üçünü teklisini çıkarmıştır. Teklisinden "Kaç Kere" ve "Aşk Bunun Adı" şarkılarına klip çekmiştir. 2014 yılından 2015 yılına kadar çıkardığı teklilerinin plak şirketi Deriko Müzik'tir.

2016 yılında fast food markası McDonald’s’ın Reklam yüzü oldu.

Albümleri :
2015 - Kaç Kere
2014 - Satır Satır
2014 - Sonsuz Teşekkürler


Kaynak:Biyografi.info

İdo Tatlıses için yapılan aramalar

İdo Tatlıses, İdo Tatlıses biyografi, İdo Tatlıses hayatı, İdo Tatlıses özgeçmişi, İdo Tatlıses hakkında, İdo Tatlıses doğum yeri, İdo Tatlıses fotoğraf, İdo Tatlıses video, İdo Tatlıses resim, İdo Tatlıses kimdir?, İdo Tatlıses kaç yaşında?, İdo Tatlıses nereli, İdo Tatlıses memleketi , İdo Tatlıses albümleri