FB TW PIN NWS
BioRank 6405

Hüseyin Yayman

Doğum tarihi : ??.??.1969
Hüseyin Yayman kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Hüseyin Yayman doğum yeri : Kırıkhan, Hatay

Hüseyin Yayman Biyografisi

Hüseyin Yayman, 1969 yılında Hatay Kırıkhan'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde "Türkiye’nin İdari Reform Tarihi" isimli doktora tez çalışmasıyla, Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi Doktoru unvanını aldı. Doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA'da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı.

Kürt sorunuyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Yayman, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Hüseyin Yayman, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil Adamlar listesine Akdeniz Bölgesinden girmiştir.

Hüseyin Yayman, aynı zamanda Vatan Gazetesi yazarı, CNN Türk televizyonu danışmanı ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi görevi yapmaktadır. Vatan gazetesinden köşe yazarlığı yaptı.

Hüseyin Yayman, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olmak için akademik görevinden istifa etti.

Hüseyin Yayman, evlidir ve iki çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde İstanbul 1. Bölge'de AK Parti 14 vekili kazanırken 14. sıradaki Hüseyin Yayman milletvekili olarak yeni dönemde Meclise girmeye hak kazandı.

7 Haziran 2015 tarihinde AKP, İstanbul milletvekili seçilen ancak 1 Kasım 2015 tarihinde aday gösterilmeyen Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 7 Ocak 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na getirildi.

AKP’nin 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde Hatay milletvekili adayı oldu.

Yazdığı Kitapları :
2016 - Türkiye'de Devlet Reformu ve Başkanlık Sistemi
2014 - Mahalli İdareler
2013 - İnsan Kaynakları Yönetimi
2012 - Türkiye'de Kamu Yönetimi
2012 - Yönetim Bilimi
2011 - Türkiye'nin Açılım Politikaları
2011 - Şark meselesinden demokratik açılıma: Türkiye'nin Kürt sorunu hafızası
2009 - Kürt Meselesi Nasıl Çözülmez?
2009 - Kürt sorunu: acil sorun, gerçekçi yaklaşım
2009 - Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası
2008 - Türkiye'nin İdari Reform Tarihi


Kaynak:Biyografi.info

Hüseyin Yayman hakkında haberler

Tüm Hüseyin Yayman haberleri

Hüseyin Yayman kitapları

Tüm Hüseyin Yayman kitapları

Hüseyin Yayman için yapılan aramalar

Hüseyin Yayman, Hüseyin Yayman biyografi, Hüseyin Yayman hayatı, Hüseyin Yayman özgeçmişi, Hüseyin Yayman hakkında, Hüseyin Yayman doğum yeri, Hüseyin Yayman fotoğraf, Hüseyin Yayman video, Hüseyin Yayman resim, Hüseyin Yayman kimdir?, Hüseyin Yayman kaç yaşında?, Hüseyin Yayman nereli, Hüseyin Yayman memleketi