FB TW PIN NWS
BioRank 2088

Hilal Özdemir

Doğum tarihi : 20.Nisan.1971
Hilal Özdemir kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Şarkıcı
Hilal Özdemir doğum yeri : İstanbul

Hilal Özdemir Biyografisi

Hilal Özdemir, 20 Nisan 1971tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Hilal Hülya Özdemir'dir. Türk halk müziği şarkıları söylemektedir.
Harika Avcı, Hüner Coşkuner, Sedat Sayan, Nur Ertürk, Ayşe Tunalı gibi çok sayıda sanatçının da prodüktörlüğünü yapan ve Neşe Karaböcek ile Gülden Karaböcek ile bir dönem evli olan prodüktör Atilla Alpsakarya sayesinde tanınır oldu.

Hilal Özdemir, 1995 yılında oyuncu Salih Güney ile nişanlandı ayrıldı.

2007 yılında yayınlanan ilk sezon “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasına o zamanki eşi Hazım Körmükçü ile katıldı. Yarışmanın sunuculuğunu Behzat Uygur ve Zeynep Tokuş birlikte yaparken, jüride Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erol Büyükburç, Fuat Güner, İnci Çayırlı, Oray Eğin, Eyşan Özhim vardı. İlhan Şeşen - Zuhal Topal çiftinin birinci olduğu yarışmada; İlhan Şeşen - Zuhal Topal, Hilal Özdemir - Hazım Körmükçü, Hakan Aysev - Serap Ezgü, Ferda Anıl Yarkın - Helin Avşar, Suat Suna - Irmak Ünal, Metin Arolat - Hande Subaşı, Işın Karaca - Vatan Şaşmaz, Burcu Güneş - Berke Hürcan, Yeliz Eker - Semih Saygıner, Linet - Erhan Yazıcıoğlu, Zeynep Dizdar - Yağmur Atacan, Mirkelam - Didem Uzel yarışmacı olarak katıldılar.

Hilal Özdemir, 20 Nisan 2003 tarihinde oyuncu Hazım Körmükçü ile evlendi. 2014 yılında boşandı. Ada (d.2004) adında oğlu ve Ayka (d.2006) adında kızı vardır.

Engelsiz Yaşam Vakfı'nın İstanbul, Anadolu yakası resmi temsilcisi olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Hilal Özdemir, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul, Kadıköy'ün Suadiye Mahallesi'nden muhtar adayı olarak seçimlere katıldı ve kazandı.

Albümleri :
1994 - İrem Kız
1995 - Barışalım
1998 - Kanadım Değdi Sevdaya
2000 - Bu Bendeki Eski Yara
2007 - Merhaba
2012 - Yar Diline
2013 - Seni Kalbinden Öpüyorum (Maxi Single)


Kaynak:Biyografi.info

Hilal Özdemir videoları

Tüm Hilal Özdemir videoları

Hilal Özdemir için yapılan aramalar

Hilal Özdemir, Hilal Özdemir biyografi, Hilal Özdemir hayatı, Hilal Özdemir özgeçmişi, Hilal Özdemir hakkında, Hilal Özdemir doğum yeri, Hilal Özdemir fotoğraf, Hilal Özdemir video, Hilal Özdemir resim, Hilal Özdemir kimdir?, Hilal Özdemir kaç yaşında?, Hilal Özdemir nereli, Hilal Özdemir memleketi