FB TW PIN NWS
BioRank 1578

Ferda Anıl Yarkın

Doğum tarihi : ??.Mayıs.1970
Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Ferda Anıl Yarkın doğum yeri : Çanakkale

Ferda Anıl Yarkın Biyografisi

Ferda Anıl Yarkın; Çanakkale’de Mayıs 1970 ayında dünyaya geldi. Ferruh ve Fahrettin adlarında abileri vardır. Annesi Güngör Hanım ve Bestekar olan Deniz Astsubayı babasının adı Kamuran Yarkın'dır. Devamlı siyah giydiği kıyafetleri ile bilinir.
İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuarı Keman Bölümünü bitirdi. En ünlü şarkıları Sonuna Kadar ve Üzülme'dir. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi nin olduğu zamana denk gelen; Unuttum Sanma (Yaralıyım) albümü yeterli ilgiyi görememiştir. Daha sonra Ferda Anıl Yarkın 7 sene müziğe ara verip ortalarda görünmedi. Görünmedi ama yazdığı eserler vardı onlar okundu. Bu dönemde çalışmalarını Cengiz Kurtoğlu, Nilüfer gibi çeşitli sanatçılar seslendirdi.

Tam herkes onu unuttu derken 2006 yılında “Ayrılmayalım” albümü ile yeniden müzik piyasasında yerini aldı. 2007 yılında “Şarkı Söylemek Lazım” adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yapmıştır. 2009 yılında da “Korolar Çarpışıyor” adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetmiştir.

Albümleri :
1993 - Aşkın Yetmez (Yol Ver Bana )
1995 - Sonuna Kadar
1999 - Unuttum Sanma
2006 - Ayrılmayalım

Filmleri ve Dizileri :
2010 - Kollama 3. sezon (Tv. dizisi)
1995 - Bay E (Otobüs Şoförü) (Sinema filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Ferda Anıl Yarkın için yapılan aramalar

Ferda Anıl Yarkın, Ferda Anıl Yarkın biyografi, Ferda Anıl Yarkın hayatı, Ferda Anıl Yarkın özgeçmişi, Ferda Anıl Yarkın hakkında, Ferda Anıl Yarkın doğum yeri, Ferda Anıl Yarkın fotoğraf, Ferda Anıl Yarkın video, Ferda Anıl Yarkın resim, Ferda Anıl Yarkın kimdir?, Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında?, Ferda Anıl Yarkın nereli, Ferda Anıl Yarkın memleketi , Ferda Anıl Yarkın albümleri