FB TW PIN NWS
BioRank 6326

Prof.Dr.Hasan Murat Gündüz

Doğum tarihi : ??.??.1969
Hasan Murat Gündüz kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Hasan Murat Gündüz doğum yeri : Adana

Hasan Murat Gündüz Biyografisi

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 3 Eylül 2020 tarihinden itibaren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimidir. 2020 yılında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi.

Hasan Murat Gündüz, 1969 yılında Adana’da doğmuştur. Adana Erkek Lisesi’nden 1987 yılında mezun oldu. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1994 - 1999 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldı.

Hasan Murat Gündüz, 1999 yılından itibaren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı’nda, Yoğun Bakım Konsültanlığı ile Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Yanık Ünitesi, Diş Hekimliği Cerrahi ve Pedodonti bilim alanlarında Anestezi Konsültanlığı görevini aralıksız sürdürdü ve değişik zamanlarda, Kulak Burun Boğaz ve Beyin Cerrahisi Anestezi Konsültanlığı görevlerinde bulundu.

2002 yılında Almanya’da, Giessen Üniversitesi Tıp Fakültesi (Universitatsklinikum Giessen) Anesteziyoloji’ye bağlı Yoğun Bakım biriminde çalışmalar yaptı. 2006 yılında Doçent, 2011’de Profesörlük kadrosuna atandı.

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 2006-2010 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve 2010-2014 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 2016-2020 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanlığı ve Yüksekokul yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürüttü.

2017 yılından itibaren ve halen Çukurova Üniversitesi Girişimsel Olmayan İşlemler Etik Kurul Üyesidir.

2016-2017 yılları arasında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2017-2020 yılları arasında ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yoğun Bakımların kurulma aşamasında konsültan olarak görev yaptı.

2017 yılından bu yana KEPAN Derneği’nin (Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon Derneği) Yönetim Kurulu üyeliği ve genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. 2012-2014 yılları arasında ise Türk Yoğun Bakım Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, evlidir ve iki oğlu vardır.

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 3 Eylül 2020 tarihinden itibaren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimidir.

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 2020 yılında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Hasan Murat Gündüz için yapılan aramalar

Hasan Murat Gündüz, Hasan Murat Gündüz biyografi, Hasan Murat Gündüz hayatı, Hasan Murat Gündüz özgeçmişi, Hasan Murat Gündüz hakkında, Hasan Murat Gündüz doğum yeri, Hasan Murat Gündüz fotoğraf, Hasan Murat Gündüz video, Hasan Murat Gündüz resim, Hasan Murat Gündüz kimdir?, Hasan Murat Gündüz kaç yaşında?, Hasan Murat Gündüz nereli, Hasan Murat Gündüz memleketi