FB TW PIN NWS
BioRank 1738

Hakan Bayrakçı

Doğum tarihi : ??.??.1960
Hakan Bayrakçı kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Hakan Bayrakçı doğum yeri : İstanbul

Hakan Bayrakçı Biyografisi

SONAR araştırma şirketinin başkanıdır.

Hakan Bayrakçı, 1960 yılında İstanbul’da Mesut ve Seniha Bayrakçı çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Baba tarafı Erzurum, anne tarafı İstanbulludur. Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı adlarında kardeşleri vardır. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde orta ve lise öğrenimini gördü. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu.

1982 – 1984 yılları arasında, ”Çadırlar”, ”Ortaçağ ve Türkler” ve ” Kırmızı Fırtına” isimli kitapları yazdı.

1988 yılında SONAR araştırma şirketini kurdu. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi önemli liderlerin profesyonel olarak danışmanlığını yaptı. Bundan başka, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da profesyonel olarak benzer danışmanlık hizmeti verdi.

TRT1’de, 2003 ve 2006 yılları arasında tarih programı sunan Hakan Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarında konuk yorumcu olarak da katıldı.

Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Profesyonel meslek hayatından kalan boş vakitlerinde hobi olarak, çok sesli müzik besteleri ve resim yapmaktadır. Hobileri arasında, sanat tarihi, futbol, piyano çalmak, klasik türk ve batı müziği dinlemek, felsefe ve sosyoloji bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı’nın Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu vardır.

İstanbul’da yaşayan Hakan Bayrakçı muhtelif dernek ve vakıflarda da yöneticilik yapmaktadır.

Kitapları :
Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
2013 - Bozkırın Oğlu Cengiz Han


Kaynak:Biyografi.info

Hakan Bayrakçı hakkında haberler

Tüm Hakan Bayrakçı haberleri

Hakan Bayrakçı videoları

Tüm Hakan Bayrakçı videoları

Hakan Bayrakçı için yapılan aramalar

Hakan Bayrakçı, Hakan Bayrakçı biyografi, Hakan Bayrakçı hayatı, Hakan Bayrakçı özgeçmişi, Hakan Bayrakçı hakkında, Hakan Bayrakçı doğum yeri, Hakan Bayrakçı fotoğraf, Hakan Bayrakçı video, Hakan Bayrakçı resim, Hakan Bayrakçı kimdir?, Hakan Bayrakçı kaç yaşında?, Hakan Bayrakçı nereli, Hakan Bayrakçı memleketi