FB TW PIN NWS
BioRank 449

Günay Tuncel

Doğum tarihi : ??.??.1940 Ölüm tarihi : 24.Temmuz.2019
Günay Tuncel kaç yaşında öldü : 79
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Günay Tuncel doğum yeri : İstanbul
Ölüm yeri : İstanbul

Günay Tuncel Biyografisi

Bugüne kadar birçok isme şöhret kapılarını açan ve İstanbul'un en popüler mekanları arasında gösterilen Günay Restaurant'ın eski sahibidir.
Günay Tuncel, 1940 yılında İstanbul’da varlıklı bir ailede doğmuştur. Liseyi bitirdikten sonra Üniversiteyi okumadı. 19 yaşından itibaren 9 yıl playboy hayatı yaşadı.

Tiyatrocu Zerrin Sümer ile evlenince, çalışmaya karar verdi, ve ilk kez As Kulüp'te müdür olarak işe başladı. Bir sene orada çalıştıktan sonra Süzer Plaza Otel'in olduğu yerde 'Lalezar' adlı restoranda müdür olarak çalıştı. Burada; Emel Sayın, Öztürk Serengil ve Ajda Pekkan, haftanın yedi günü sahneye çıkardı.

1980 yılında Egemen Bostancı ile ortak bir yer açmaya karar vererek Harbiye'de “Günay Restaurant” adı ile mekanı açtı. Açılıştan itibaren Leman Sam ile 11 yıl çalıştı. Sevgili oldular bu süre içerisinde.

İbrahim Tatlıses’den ayrıldığı günlerde Günay Restorant'ın sahnesine çıkan Derya Tuna 14 Ekim 2002 tarihinde transparan giyindiği için Hüseyin Bozan tarafından bacağından vurulmuştur.

Günay Tuncel, 2009 yılında Şişli’deki Günay Restorant'ı 650 bin TL civarındaki borcuyla birlikte devrettikten sonra Kuruçeşme’de balıkçı restoranı açtı. Burada da işleri iyi gitmeyince iş hayatına zorunlu olarak noktaladı.

Şimdi sadece emekli maaşı olan Günay Tuncel, şimdilerde İstanbul’da bir otel odasında yaşarken 'boyunu aşan borçlarından nasıl kurtulacağının' planlarını yapıyor.

Günay Tuncel, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 24 Temmuz 2019 tarihinde 79 yaşında öldü.

Eşleri :
1.eşi : Tiyatrocu Zerrin Sümer ile evlendi. Boşandı. Büke (d.1978) adında bir oğlu vardır.
2.eşi : 1980 yılından beri Leman Sam ile evlenmedi ama 11 yıl birlikte yaşadı. 1991 yılında ayrıldılar.
3.eşi : 1997 yılında Fatma Sevil Özdikmen ile evlendi. 29 Mart 2002 Tarihinde 5 yıllık eşi Fatma Sevil’den boşandı.
4.eşi : 2 Haziran 2002 tarihinde Ahu Erbaydar (d. 20 Temmuz 1978) ile evlendi. 12 Ocak 2004 tarihinde Ahucan adında kızı ve Günay Can (d.2007) adında oğlu oldu. 2009 yılında boşandılar.


Kaynak:Biyografi.info

Günay Tuncel için yapılan aramalar

Günay Tuncel, Günay Tuncel biyografi, Günay Tuncel hayatı, Günay Tuncel özgeçmişi, Günay Tuncel hakkında, Günay Tuncel doğum yeri, Günay Tuncel fotoğraf, Günay Tuncel video, Günay Tuncel resim, Günay Tuncel kimdir?, Günay Tuncel kaç yaşında?, Günay Tuncel nereli, Günay Tuncel memleketi