FB TW PIN NWS
BioRank 6856

Göksel Gümüşdağ

Doğum tarihi : 10.Ekim.1972
Göksel Gümüşdağ kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : İş adamı
Göksel Gümüşdağ doğum yeri : İstanbul

Göksel Gümüşdağ Biyografisi

2014 yılında Süper Lig takımlarından İstanbul Başakşehir'in başkanı seçildi.

Göksel Gümüşdağ, 10 Ekim 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Makedonya Kumanova’lıdır. Ailesi 1959 yılında İstanbul’a göç etmiştir.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden ve Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Göksel Gümüşdağ, 2001 yılında kurduğu Gümüşdağ Elektronik San. Ve Tic. LTD’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yapmaktadır.

Politik kariyerine 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği - Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak başlayan Göksel Gümüşdağ, Küçükçekmece ilçesi Belediye Meclis Üyeliği, Grup Başkan Vekilliği görevlerini üstlendikten sonra 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine ve Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Komisyonu Başkanlığı görevlerine geldi.

Göksel Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor başkanlığı görevi yaptı. 2011 yılında Mehmet Ali Aydınlar'ın TFF Başkanı olmasının ardından TFF Başkan vekili oldu. Mehmet Ali Aydınlar'ın 31 Ocak 2012 tarihinde istifa etmesinin ardından o da istifa etmiştir.

Polisin yaptığı Türkiye’yi sarsan ‘şike operasyonunda’ gözaltına alındı. Yargılandı. 17 Ocak 2014’te Yargıtay’da beraat etti.

2007,2009 ve 2014 yıllarında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan vekilliğine seçildi. Göksel Gümüşdağ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekilliği ile birlikte Kulüpler Birliği Vakfı'nın Başkanlığını yapmaktadır.

Görev süresi dolan İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği başkanlığı için aday olmayınca Göksel Gümüşdağ aday oldu ve seçildi.

2014 yılında Süper Lig takımlarından İstanbul Başakşehir'in başkanı seçildi.

Göksel Gümüşdağ, Müge Gülbaran ile evlidir. 2 çocuğu vardır. Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran'ın damadıdır.

Göksel Gümüşdağ, Kovid-19 önlemleri kapsamında 24 Mart 2020 akşam hastaneye giderek eşi Müge Gümüşdağ ile birlikte test yaptırdı. 25 Mart 2020 tarihinde belli olan sonuçlara göre Kovid-19'a yakalandığı belirlendi.

Kaynak:Biyografi.info

Göksel Gümüşdağ hakkında haberler

Tüm Göksel Gümüşdağ haberleri

Göksel Gümüşdağ için yapılan aramalar

Göksel Gümüşdağ, Göksel Gümüşdağ biyografi, Göksel Gümüşdağ hayatı, Göksel Gümüşdağ özgeçmişi, Göksel Gümüşdağ hakkında, Göksel Gümüşdağ doğum yeri, Göksel Gümüşdağ fotoğraf, Göksel Gümüşdağ video, Göksel Gümüşdağ resim, Göksel Gümüşdağ kimdir?, Göksel Gümüşdağ kaç yaşında?, Göksel Gümüşdağ nereli, Göksel Gümüşdağ memleketi