FB TW PIN NWS
BioRank 3723

Gökçe Eyüboğlu

Doğum tarihi : 01.Ağustos.1983
Gökçe Eyüboğlu kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Gökçe Eyüboğlu doğum yeri : İstanbul

Gökçe Eyüboğlu Biyografisi

"Kadın" adlı dizide Ceyda karakterini canlandırdı.

Gökçe Eyüboğlu, 1 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Eğitim hayatında tiyatro kulüplerinde yer alan Gökçe Eyüboğlu, oyunculuğa olan ilgisi nedeni ile 2009 yılında Akademi 35,5 Sanat Evi'nde Vahide Perçin, Altan Gördüm’den eğitim almıştır. Ayrıca Murat Atıl ve Sungun Babacan’dan seslendirme ve diksiyon eğitimleri de alan Gökçe Eyüboğlu Küçük Prens isimli müzikalde oyunculuğun yanı sıra şarkı sözü yazmıştır.

Gökçe Eyüboğlu, devam eden süreçte oyunculukla ilgili farklı yöntem ve tekniklere olan ilgisi artmış Merve Taşkan ve Deniz Erdem gibi isimlerle de bu konularda çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

Küçük Prens müzikalinde hem metin ve şarkı sözü yazarı hem de oyuncu olarak yer almışken, arkadaşıyla birlikte yazdığı uzun metraj senaryosu da TRT TV Filmleri projesi çerçevesinde çekilmiştir. Gökçe Eyüboğlu çeşitli tiyatro, dizi ve sinema projeleriyle kariyerine ve hayallerinin peşinde koşmaya devam etmektedir.

Gökçe Eyüboğlu, 2013 yılında yönetmenliğini Taner Elhan’ın yaptığı “Kadın İşi: Banka Soygunu” filminde Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy, Esra Dermancıoğlu, Meral Çetinkaya, Ayten Uncuoğlu ile birlikte oynamıştır.

2018 yılında Togan Gökbakar'ın yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu Şahan Gökbakar ile birlikte Togan Gökbakar'ın yazdığı “Kayhan” adlı filmde Gökçe Eyüboğlu, Sevim karakterini canlandırırken; Şahan Gökbakar ve İrfan Kangı ile birlikte rol aldı.

2018 yılında senaryosunu Kerem Pilavcı ve Stare Yıldırım ile birlikte yazdığı ve “Zekiye” karakterini canlandırdığı “Batlır” filminde Can Sipahi, Yılmaz Gruda, Sinan Çalışkanoğlu, Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen ile birlikte rol aldı. Bu film Flathead Lake Flm Festivali" ve "Julen Dubuque Uluslararası Film Festivali, San Diego Uluslar arası Film Festivalinde ödüller aldı.

Gökçe Eyüboğlu, 1 Ekim 2019 tarihinde 3. sezon 65. bölümü başlayan, senaryosunu Hande Altaylı'nın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Nadim Güç'lü ile Merve Girgin’nin birlikte oturduğu ve başrollerinde Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Seray Kaya, Şerif Sezer ve Feyyaz Duman'ın oynadığı "Kadın" adlı dizisinde rol almaya devam etti.

Gökçe Eyüboğlu, 2008 yılında inşaat mühendisi Selçuk Öner Eyüboğlu ile evlendi. 27 Nisan 2022 tarihinde boşandı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2018 - Mutluyduk Belki Bugüne Kadar : Paolo Genovese - Twotwo Production
2016 - Küçük Prens Müzikali : Antoine de Saint-Exupéry - Mall of İstanbul MOİ Sahne
2015 - Bay Kolpert: David Gieselmann - Akademi 35,5 Sanat Evi
2009 - 2010 - Havhavlarla Hevhevler : - Akademi 35,5 Sanat Evi

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2018 - Batlır (Kerem Pilavcı ve Stare Yıldırım ile beraber) (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2022 - Ölüm Kime Yakışır (TV Dizisi)
2021-2022 - Evlilik Hakkında Her Sey (Sanem Cevher) (TV Dizisi)
2021 - Bize Müsaade (Semiramis) (Sinema Filmi)
2021 - Fatma (TV Dizisi)
2020-2021 - Zümrüdüanka (Deniz Akbash)(TV Dizisi)
2017-2020 - Kadin (Ceyda)(TV Dizisi)
2018 - Batlır (Zekiye) (Sinema Filmi)
2018 - Kayhan (Sevim) (Sinema Filmi)
2017 - 2019 - Kadın (Ceyda) (TV Dizisi)
2016 - İmkânsız Olasılık (Duygu) (TV Filmi)
2015 - Evli ve Öfkeli (Ceyda) (TV Dizisi)
2013 - Kadın İşi: Banka Soygunu (Nermin) (Sinema Filmi)
2013 - Yalan Dünya 3. Sezon (TV Dizisi)
2010 - Aşk ve Ceza (Pınar) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gökçe Eyüboğlu filmleri

Tüm Gökçe Eyüboğlu filmleri

Gökçe Eyüboğlu için yapılan aramalar

Gökçe Eyüboğlu, Gökçe Eyüboğlu biyografi, Gökçe Eyüboğlu hayatı, Gökçe Eyüboğlu özgeçmişi, Gökçe Eyüboğlu hakkında, Gökçe Eyüboğlu doğum yeri, Gökçe Eyüboğlu fotoğraf, Gökçe Eyüboğlu video, Gökçe Eyüboğlu resim, Gökçe Eyüboğlu kimdir?, Gökçe Eyüboğlu kaç yaşında?, Gökçe Eyüboğlu nereli, Gökçe Eyüboğlu memleketi