FB TW PIN NWS
BioRank 8851

Ghassan Massoud

Doğum tarihi : 20.Eylül.1958
Ghassan Massoud kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Ghassan Massoud doğum yeri : Damascus

Ghassan Massoud Biyografisi

Suriyeli film yapımcısı ve oyuncu.
Ghassan Massoud, 20 Eylül 1958'de Damascus' de doğdu.

Suriye'de bir çok film çekti. "Diplomasiyyoun" adlı tiyatro oyununu yazdı ve yönetti. Oyunculuğun ve yönetmenliğin yanı sıra, tiyatro dersleride vermeye başladı.

2005 yılında çekilen, müslüman ordularının generali rolüyle yer aldığı ve büyük ilgi gören "Kingdom of Heaven" ( Cennetin Kardeşliği ), kariyerinin en büyük atılımlarından biri oldu.

2006 da Türk yapımı dizi olan "Kurtlar Vadisi"nin sinema filmi, "Kurtlar Vadisi: Irak"da Sheikh karakterini canlandırdı. Bir çok sinema eleştirmeni tarafından "Cennetin Krallığı"nda olduğu gibi tam not aldı.

"Damascus Music and Drama School" ve "High Institution of Theatrical Arts" okullarında tiyatro eğitimi vermeye devam eden Massoud, evli ve iki çocuk babası.

Kaynak:Biyografi.info

Ghassan Massoud için yapılan aramalar

Ghassan Massoud, Ghassan Massoud biyografi, Ghassan Massoud hayatı, Ghassan Massoud özgeçmişi, Ghassan Massoud hakkında, Ghassan Massoud doğum yeri, Ghassan Massoud fotoğraf, Ghassan Massoud video, Ghassan Massoud resim, Ghassan Massoud kimdir?, Ghassan Massoud kaç yaşında?, Ghassan Massoud nereli, Ghassan Massoud memleketi