FB TW PIN NWS
BioRank 1556

Fatih Saraç

Doğum tarihi : 16.Temmuz.1960
Fatih Saraç kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : İş adamı
Fatih Saraç doğum yeri : İstanbul

Fatih Saraç Biyografisi

Mehmet Fatih Saraç, 16 Temmuz 1960 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Tokat´ın Erbaa kazasının Tanoba köyündendir. Babası Hadis Alimi Muhammed Emin Saraç'dır. Prof. Dr. Yekta Saraç kardeşidir. Mekke Üniversitesinden mezun olmuştur.
Mehmet Fatih Saraç, İslami çevrelerde etkili bir isim olan Emin Hoca’nın oğludur. Mehmet Fatih Saraç, Bim A.Ş.,Yeni Mağazacılık A.Ş. (A101), Ak Gıda A.Ş. kurucu ortağıdır ve eski Yönetim Kurulu Üyesidir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Cüneyt Zapsu ile BİM’de de eski ortak olan Mehmet Fatih Saraç’ın, Turgay Ciner’le iş ortaklığı UCZ Mağazacılık Ticaret A.Ş. ile başladı.

Mehmet Fatih Saraç, 10 Nisan 2012’de kurulan UCZ Mağazacılık A.Ş./ Dogal Gıda Ürünleri A.Ş. ve Mes Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Mehmet Fatih Saraç, Park Holding ve Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner ile birlikte Kasımpaşaspor Faaliyetleri A.Ş. yönetim kurulunda görev yapıyor.

Mehmet Fatih Saraç’ın ismi Ciner Medya Grubu’nu kontrol eden Ciner Yayın Holding’in de başına 21 Aralık 2012’de getirilmesiyle duyuldu. Ciner Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanvekilliği yapmaktadır.

Mehmet Fatih Saraç, Birleşmiş Milletler’in El Kaide ile bağlantılardan dolayı mal varlıklarını dondurduğu, hala ABD’nin terör listesinde bulunan Arap işadamı Yasin El Kadı’nın eski ortaklarındandır.

Fatih Saraç'ın sorumlu olduğu; Ciner Holding’in medyada sahip olduğu alan ise şöyle:
TV kanalları: Habertürk TV, Bloomberg HT, Show TV, Showmax, Show Türk, Kanal 1, Yeni TV
Gazete: Habertürk
Radyo Kanalları: Habertürk Radyo, Poptürk, Bloomberg HT Radyo
İnternet: Haberturk.com
Haber Ajansı: Ajans Habertürk
Yapımcılık: C Yapım Filmcilik’le sinema ve dizi film projeleri, reklam prodüksiyonları, belgeseller ve müzik klipleri üretiyor.
Ciner Medya Yatırımları: Grubun medya alanında yapacağı alımların ve yatırımların kararlarını veriyor.


Kaynak:Biyografi.info

Fatih Saraç kitapları

  • Aşk'alaşım Aşk'alaşım

    Yarın tarihi : 2015-02-02


    Yayınevi : DÜŞEYAZANLAR YAYINCILIK


    Edebiyat » Şiir (yerli)

Tüm Fatih Saraç kitapları

Fatih Saraç için yapılan aramalar

Fatih Saraç, Fatih Saraç biyografi, Fatih Saraç hayatı, Fatih Saraç özgeçmişi, Fatih Saraç hakkında, Fatih Saraç doğum yeri, Fatih Saraç fotoğraf, Fatih Saraç video, Fatih Saraç resim, Fatih Saraç kimdir?, Fatih Saraç kaç yaşında?, Fatih Saraç nereli, Fatih Saraç memleketi