FB TW PIN NWS
BioRank 7123

Yasin El Kadı

Doğum tarihi : 23.Şubat.1955
Yasin El Kadı kaç yaşında : 69
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : İş adamı
Yasin El Kadı doğum yeri : Suudi Arabistan

Yasin El Kadı Biyografisi

Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan’da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan'lı iş adamıdır. ABD. Şikago'da mimarlık okudu. Daha sonra ABD’de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.
11 Eylül sonrası Amerikan resmi belgelerinde El Kaide lideri Usame bin Ladin ile bağlantısından dolayı adı "Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist" olarak geçti. Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oğlu Bilal Erdoğan'ın El Kadı ile görüşmesinin ardından "Yasin El Kadı aile dostumuzdur. Ne var bunda? Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı. Büyük yatırımlar yapan Suudlu bir işadamıdır. Keşke Türkiye’ye de yatırım yapsa" dedi

Yasin El Kadı, 2002 yılında Türkiye’de kurulmuş olan Caravan Dış Ticaret’in sahibidir. Ve bu şirkete yasal olarak Fatih Saraç vekalet ediyor. Aynı zamanda Sağlam İnşaat’ta hisseleri var. Yasin el Kadı’ya ait bu hisseler, Cüneyt Zapsu tarafından kurulmuş olan Sağlık ve Bakım isimli bir başka şirkete devrediliyor.

Kaynak:Biyografi.info

Yasin El Kadı için yapılan aramalar

Yasin El Kadı, Yasin El Kadı biyografi, Yasin El Kadı hayatı, Yasin El Kadı özgeçmişi, Yasin El Kadı hakkında, Yasin El Kadı doğum yeri, Yasin El Kadı fotoğraf, Yasin El Kadı video, Yasin El Kadı resim, Yasin El Kadı kimdir?, Yasin El Kadı kaç yaşında?, Yasin El Kadı nereli, Yasin El Kadı memleketi