FB TW PIN NWS
BioRank 6671

Esin Övet

Doğum tarihi : 02.Şubat.1976
Esin Övet kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Gazeteci
Esin Övet doğum yeri : İstanbul

Esin Övet Biyografisi

Magazin gazetecisi ve köşe yazarıdır.

Esin Övet, 2 Şubat 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Makine Ressamlığı bölümünde başladığı yıl 1995 yılında okulu bırakarak Sabah Gazetesi’nde Magazin haberciliği yaparak çalışmaya başlamıştır.

Yaptığı ilk haber 1995 yılının ilk aylarında İstanbul, Ulus’ta bir okulda Türkan Şoray, Nazan Şoray, Esin Afşar’ın ağaç dikmesi olayı idi.

Sabah Gazetesi’ndeki işinden ayrılıp yurt dışına çıkmayı planladığı sırada gelen teklif üzerine Star Gazetesi’ne geçiş yapmıştır. Star Gazetesi’nde 9 ay çalıştıktan sonra tekrar Sabah Gazetesi’ne geçmiş ve 2002 yılına kadar köşe yazarlığı yapmıştır.

Daha sonra Habertürk gazetesinde Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında da yer aldı.

Magazin gazetecisi Esin Övet, mesleğe başladığı 1995 yılından beri İstanbul gecelerinin nabzını tutuyor. Dışarıdan çok renkli görünen gecelerde, yıllardır tanık olduğu, gözlemlediği veya duyduğu olayları 2013 yılında ‘Siz Uyurken’ adıyla bir kitap haline getirdi.

Esin Övet, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan ile evli idi 2009 yılında boşandı.

Beyaz TV’de 'Söylemezsem Olmaz' programının Esin Övet, Oya Aydoğan, Mert Öğün ve Gizem Hatipoğlu ile birlikte sunuculuğunu yaptı. 28 Haziran 2014 tarihinde Beyaz TV ile ilişiği kesildi.

Kitapları :
2013 - Siz Uyurken


Kaynak:Biyografi.info

Esin Övet kitapları

  • Siz Uyurken Siz Uyurken

    Yarın tarihi : 2013-06-03


    Yayınevi : SAYFA6 YAYINLARI


    Kültür » Popüler Kültür

Tüm Esin Övet kitapları

Esin Övet için yapılan aramalar

Esin Övet, Esin Övet biyografi, Esin Övet hayatı, Esin Övet özgeçmişi, Esin Övet hakkında, Esin Övet doğum yeri, Esin Övet fotoğraf, Esin Övet video, Esin Övet resim, Esin Övet kimdir?, Esin Övet kaç yaşında?, Esin Övet nereli, Esin Övet memleketi