FB TW PIN NWS
BioRank 8933

Erhan Çetinkaya

Doğum tarihi : ??.??.1981
Erhan Çetinkaya kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Erhan Çetinkaya doğum yeri : Malatya

Erhan Çetinkaya Biyografisi

Erhan Çetinkaya, 28 Ocak 2022 tarihinden itibaren Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanıdır.

Erhan Çetinkaya, 1981 yılında Malatya'da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. 2004 yılında yüzde yüz burslu olarak okuduğu Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında Ankara’da Cybersoft Enformasyon Teknolojileri'nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı.

2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda (BDDK) göreve başlayan Erhan Çetinkaya, 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalışmış daha sonra ABD'de Kuzey Karolina'a Durham şehirindeki Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar Ankara’daki BDDK'daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Erhan Çetinkaya, İsviçre'de yer alan Basel Committee on Banking Supervision bünyesindeki çalışma gruplarında Türkiye'yi temsil etti. CFA (Certified Financial Analyst), FRM (Financial Risk Manager) ve Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey ve Türev Araçlar sertifikaları sahibi olup Eylül 2017'den Aralık 2019'a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak de BDDK Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesinden Bankacılık ve Finans alanında yine yüzde yüz burslu olarak Doktora derecesi aldı.

20 Aralık 2019 tarihinden itibaren BDDK Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Erhan Çetinkaya, 28 Ocak 2022 tarihli ve 31734 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile (TÜİK) Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı olarak atandı.

Erhan Çetinkaya, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in damadıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Erhan Çetinkaya için yapılan aramalar

Erhan Çetinkaya, Erhan Çetinkaya biyografi, Erhan Çetinkaya hayatı, Erhan Çetinkaya özgeçmişi, Erhan Çetinkaya hakkında, Erhan Çetinkaya doğum yeri, Erhan Çetinkaya fotoğraf, Erhan Çetinkaya video, Erhan Çetinkaya resim, Erhan Çetinkaya kimdir?, Erhan Çetinkaya kaç yaşında?, Erhan Çetinkaya nereli, Erhan Çetinkaya memleketi