FB TW GG PIN NWS
BioRank 2046

Erdal Çelik

Doğum tarihi : ??.??.1961
Erdal Çelik kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Erdal Çelik doğum yeri : İstanbul

Erdal Çelik Biyografisi

Pop müzik şarkıcısı
Erdal Çelik, 1985 yılında profesyonel müzik hayatına ilk adımını Güneş Gazetesi'nin açtığı müzik yarışmasında ikincilik alarak attı. Aynı yarışmada birincilik alan Emel Müftüoğlu ile Müjde Ar’ın “Birbirilerine yakıştılar ikili olsunlar” önerisiyle bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel- Erdal ikilisi olarak Müzik hayatına adım atmışlar, sonra da yollarını ayırmışlardır. Emel-Erdal ikilisi, Attila Özdemiroğlu'nun kurduğu ART'den 1985 yılında "Öyle Bir Aşk" ve 1988 yılında da "Alaturka Benim Canım" isimli iki albüm çıkardı.

Türk Geceleri’nde sahneye çıkmak için Amerika’ya giden Erdal, burada kendine bir muhit edindi. Peş peşe gelen Amerika ekstralarından sonra burada yaşamaya karar veren Erdal, bir daire kiralayıp New York’ta yaşamaya başladı. Amerika’da Türk lokallerinde sahne alarak yaşamını sürdüren şarkıcı, eşi ve iki oğlunu görmek için yılda birkaç kez geliyor İstanbul’a.

Uzun yıllardır Amerika'da yaşayan ve sahne alan Erdal 2013 yılının yazında Bodrum Delfi Şamata'nın işletmeciliğini alarak Bodrumlu olmaya karar verdi.

Evlilikleri : Eşi Piraye hanımdır ve Doğa ile Duru adında iki oğlu var. İstanbul’da yaşıyorlar.

Albümleri :
1983 - Aşk Değil
1985 - Öyle Bir Aşk (Erdal Çelik & Emel Müftüoğlu)
1988 - Alaturka Benim Canım (Erdal Çelik & Emel Müftüoğlu)
1992 - Cana Cansın
1993 - Ya Hep Ya Hiç
1995 - Erdal
2008 - Hayat Hikayem


Kaynak:Biyografi.info

Erdal Çelik videoları

Tüm Erdal Çelik videoları

Erdal Çelik için yapılan aramalar

Erdal Çelik, Erdal Çelik biyografi, Erdal Çelik hayatı, Erdal Çelik özgeçmişi, Erdal Çelik hakkında, Erdal Çelik doğum yeri, Erdal Çelik fotoğraf, Erdal Çelik video, Erdal Çelik resim, Erdal Çelik kimdir?, Erdal Çelik kaç yaşında?, Erdal Çelik nereli, Erdal Çelik memleketi