FB TW PIN NWS
BioRank 1293

Enver Demirkan

Doğum tarihi : 17.Ekim.1948
Enver Demirkan kaç yaşında : 76
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Enver Demirkan doğum yeri : İstanbul

Enver Demirkan Biyografisi

Tek kanallı TRT televizyonu döneminde Abdullah Şahin ile birlikte "Nokta ile Virgül" adlı ikili kurup televizyonda gösteriler yaptılar. Nam-ı değer Virgül

Enver Demirkan, 17 Ekim 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu.

1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. Daha sonra Haldun Dormen’in Dormen tiyatrosunda ve başka tiyatrolarda da oynadı.

Enver Demirkan, tiyatro oyunculuğu yapmaya başladı. Abdullah Şahin ile tanıştıktan sonra tek kanallı TRT televizyonu döneminde birlikte "Nokta ile Virgül" adlı ikili kurup televizyonda gösteriler yapmaya başladılar. İkili olarak Nokta ile Virgül adıyla televizyondaki popülaritelerini sinemaya ve gazino sahnelerine taşıdılar. Daha sonra 1982 yılında Abdullah Şahin ile birlikte "Nokta ile Virgül " tiyatrosunu kurdular. 1983 yılında Enver Demirkan tiyatroyu ona bırakarak ayrıldı. Abdullah Şahin, Nokta tiyatrosu adı ile devam etti.

Komedyen olarak yoluna yalnız devam eden Enver Demirkan sinemanın yanı sıra televizyon dizilerinde oynadı.

1986 yılında Enver Demirkan; Cenk Koray, Halit Kıvanç, Orhan Boran ve Mustafa Yolaşan’ın her pazar farklı bir ilden dönüşümlü sundukları TRT’nin müzik-eğlence programında komedyenlik yaptı.

1996 yılında yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Temel Gürsu, Aram Gülyüz’ün yaptığı başrollerinde Mehmet Ali Erbil, Yalçın Menteş, Buket Dereoğlu ve Janset’in oynadığı “Tatlı Kaçıklar” dizisinde rol aldı.

1996 - 2003 yılları arasında Çiçek Taksi dizisinde trafik polisi Sebati rolünü oynadı. Çiçek Taksi dizisinde; Erol Günaydın, Eşref Kolçak, Ümit Yesin, Bekir Aksoy, Volkan Ünal, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Kamil Güler, Volkan Severcan, Civan Canova, Selim Erdoğan, Mehtap Altunok, Tuna Arman, Gül Gölge, Evin Esen, Yonca Cevher, Alev Oraloğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Aykut Oray, Asuman Arsan, Dursun Ali Sarıoğlu, Necati Bilgiç, Gafur Uzuner, Tamer Yiğit, Mahmut Cevher, Nilgün Belgün, Selahattin Taşdöğen, Şebnem Özinal, Burçin Terzioğlu, Şevket Çoruh gibi oyuncular rol aldı.

Kitapları :
2011 - Virgülce

Filmleri ve Dizileri :
2004 - Cennet Mahallesi (Reşo Ağa) (TV Dizisi)
2002 - Hastayım Doktor (TV Dizisi)
1996 - Tatlı Kaçıklar (Ali Şen) (TV Dizisi)
1996 - Milyarlık Koca Bebekler (Enver) (Sinema Filmi)
1996 - 2003 - Çiçek Taksi (Sebati) (TV Dizisi)
1994 - Zor Günler (Sinema Filmi)
1992 - Yağmurdan Kaçarken (Sinema Filmi)
1992 - Tanık (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
1992 - Herkesin Hayali (TV Dizisi)
1992 - Dalgacılar (TV Dizisi)
1987 - Benimsin (Ömer) (Sinema Filmi)
1987 - Aşk Peşinde (Barmen) (Sinema Filmi)
1985 - Nokta İle Virgül Deh Deh Düldül (Virgül) (Sinema Filmi)
1984 - Güldürme Beni (Virgül) (Sinema Filmi)
1981 - Yapışık Kardeşler (Enver/Virgül) (Sinema Filmi)
1981 - Uyanık Aptallar (Virgül) (Sinema Filmi)
1980 - Şaşkın Milyoner (Virgül) (Sinema Filmi)
1979 - Nokta İle Virgül Paldır Küldür (Virgül) (Sinema Filmi)
1972 - Fatma Bacı (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Enver Demirkan kitapları

  • Virgülce Virgülce

    Yarın tarihi : 2011-10-03


    Yayınevi : BİZİM KİTAPLAR YAYINEVİ


    Edebiyat » Anı (hatırat)

Tüm Enver Demirkan kitapları

Enver Demirkan için yapılan aramalar

Enver Demirkan, Enver Demirkan biyografi, Enver Demirkan hayatı, Enver Demirkan özgeçmişi, Enver Demirkan hakkında, Enver Demirkan doğum yeri, Enver Demirkan fotoğraf, Enver Demirkan video, Enver Demirkan resim, Enver Demirkan kimdir?, Enver Demirkan kaç yaşında?, Enver Demirkan nereli, Enver Demirkan memleketi