FB TW PIN NWS
BioRank 8748

Gül Gölge

Doğum tarihi : 28.Eylül.1981
Gül Gölge kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Gül Gölge doğum yeri : İzmir

Gül Gölge Biyografisi

Gül Gölge, 28 Eylül 1981 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babası o iki yaşındayken ölmüştür. Özel İzmir Türk Kolejinden mezun oldu. Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesinde Film ve Televizyon Programcılığı eğitimi aldı. Çok sonra da psikoloji yüksek lisansı yapmaya başladı.
182 cm boyunda olan Gül Gölge, 1997 yılında Türkiye Güzellik Yarışmasına katıldı ancak dereceye giremedi. Bu yarışmada birinci olan kişi Çağla Şikel’dir.

Çiçek Taksi, Yapayalnız, Köpek, Acemi Cadı dizilerinde oynadı.

2005 yılında Kanal D'de yayınlanan “Canlı Canlı” programının sunuculuğunu yaptı.

2005 yılında “Köpek” adlı dizide Ahu karakterini canlandırırken; Erkan Petekkaya, Burak Sergen, İpek Tuzcuoğlu, Cüneyt Arkın, Kerem Atabeyoğlu, Mustafa Avkıran, Devin Özgür Çınar, Levent Özdilek, Zeynep Eronat, Metin Çekmez, Aydemir Akbaş ile birlikte oynadı.

Gül Gölge, 31 Mayıs 2007 tarihinde Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Murat Saygı ile evlendi. Ali ve Emir adında 2 oğlu olmuştur.

2009 yılında, Aykut Oray, Banu Çiçek, Billur Kalkavan, Engin Altan Düzyatan, Haldun Boysan, İlker Ayrık, Murat Evgin, Ümit Erdim’in oynadığı“Mezuniyet” adlı sinema filminde sevgi karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2009 - Mezuniyet (Sevgi)(Sinema Filmi)
2006 - Acemi Cadı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2005 - Köpek (Ahu) (TV Dizisi)
2001 - Yapayalnız (TV Dizisi)
1995 - Çiçek Taksi (Nuray Yıldırım ) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gül Gölge için yapılan aramalar

Gül Gölge, Gül Gölge biyografi, Gül Gölge hayatı, Gül Gölge özgeçmişi, Gül Gölge hakkında, Gül Gölge doğum yeri, Gül Gölge fotoğraf, Gül Gölge video, Gül Gölge resim, Gül Gölge kimdir?, Gül Gölge kaç yaşında?, Gül Gölge nereli, Gül Gölge memleketi