FB TW PIN NWS
BioRank 1997

Emine Beder

Doğum tarihi : 02.Ağustos.1960
Emine Beder kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Yazar
Emine Beder doğum yeri : Akşehir, Konya

Emine Beder Biyografisi

Yemek yazarı.

Emine Sündüz Beder, 2 Ağustos 1960 tarihinde Konya'nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. Selanik kökenlidir. Meslek yüksekokulu elektrik bölümünden mezun olmuştur. Aselsan’da elektrik üzerine bir yıl çalıştı. Eşi tayin olunca çalışmayı bırakmış.

1990 yılından beri birçok televizyon programında danışman ve sunucu olarak çalıştı. Yemek programları sundu. 1994 yılında bir yağ firmasının düzenlediği yurt çapında yapılan üç yemek yarışmasını kazandı. 1994 yılında başlayarak uzun yıllar Sabah gazetesinin Melodi ekinde yazmaya devam etti. Daha sonra “Sofra dergisi” başyazarı ve yemek danışmanı olarak çalıştı.

Emine Beder, çeşitli televizyon kanallarında ve radyolarda yemek programları sundu. Halen Beyaz TV televizyon kanalında yayınlanan bir yemek programı sunmaktadır.

Emine S. Beder'in İnkılap Yayınevi'nden piyasaya çıkan, altı ciltlik kategorili yemek kitabı ve iki adet de toplu yemek kitabı vardır. Unutulmuş yada unutulmaya yüz tutmuş, çoğu hiç kaleme alınmamış yöre yemeklerini ve öykülerini araştırıp yazmış ve yazmaya devam etmektedir.

Emine Beder, 1980 yılında evlendi. 2002 yılında boşandı. Bu evliliğinden iki oğlu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Emine Beder kitapları

Tüm Emine Beder kitapları

Emine Beder için yapılan aramalar

Emine Beder, Emine Beder biyografi, Emine Beder hayatı, Emine Beder özgeçmişi, Emine Beder hakkında, Emine Beder doğum yeri, Emine Beder fotoğraf, Emine Beder video, Emine Beder resim, Emine Beder kimdir?, Emine Beder kaç yaşında?, Emine Beder nereli, Emine Beder memleketi