FB TW PIN NWS
BioRank 6948

Dila Danışman

Doğum tarihi : 13.Eylül.1988
Dila Danışman kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Dizi Oyuncusu
Dila Danışman doğum yeri : İstanbul

Dila Danışman Biyografisi

Dila Danışman, 13 Eylül 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar’dan Flamenko Dans bölümünden mezun oldu. Oyunculuğa başlamadan önce uzun süre flamenko dans dersleri verdi.
2011 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde cariye rolünde oynayarak oyunculuk hayatı başladı. Sonra, ‘Sana Bir Sır Vereceğim’, ‘Sen Benimsin’ ve ‘Ankara’nın Dikmeni’ gibi dizilerde rol alarak dikkat çekti.

Dila Danışman, aynı zaman da Flamenco dansçısıdır. Dansı sadece hobi olarak değil meslek olarak da yapmaktadır ünlü oyuncu aynı zaman da dans hocalığı da yapmaktadır. Flamenkonun yanı sıra Latin, oryantal ve sirtaki de yapabiliyor.

Dila Danışman, 2016 yılından beridir oyuncu İsmail Ege Şaşmaz ile birliktedir.

2015 yılında Sen Benimsin isimli dizinin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstlendi. Dizi, bir kaza nedeniyle hayatının aşkıyla karşılaşan Ejder’in yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Gökhan Keser, Rüveyda Öksüz, Burak Sergen, Güven Hokna, Seda Güven ve Dila Danışman yer aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Yıldızlar Şahidim (Lila) (TV Dizisi)
2016 - Çifte Saadet (Gülsen Saadet) (TV Dizisi)
2015 - Sen Benimsin (Elvan) (TV Dizisi)
2014 - Ankara'nın Dikmeni 2. Sezon (TV Dizisi)
2013 - Sana Bir Sır Vereceğim (Çağla Öztürk) (TV Dizisi)
2011 - Muhteşem Yüzyıl (Cariye) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Dila Danışman için yapılan aramalar

Dila Danışman, Dila Danışman biyografi, Dila Danışman hayatı, Dila Danışman özgeçmişi, Dila Danışman hakkında, Dila Danışman doğum yeri, Dila Danışman fotoğraf, Dila Danışman video, Dila Danışman resim, Dila Danışman kimdir?, Dila Danışman kaç yaşında?, Dila Danışman nereli, Dila Danışman memleketi