FB TW PIN NWS
BioRank 1366

Deniz Şahenk

Doğum tarihi : ??.??.1946
Deniz Şahenk kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Deniz Şahenk doğum yeri : Ankara

Deniz Şahenk Biyografisi

2015 yılında Forbes’e göre dünyanın en zengin kişileri arasında 1,3 milyar dolar serveti ile 1500’üncü oldu.

Deniz Şahenk, 1946 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babasının adı Murat Bey’dir. Deniz Şahenk, iş adamı Doğuş Holding'in kurucusu Ayhan Şahenk ile evli idi.

Deniz Şahenk, Ayhan Şahenk (1929-2001) ile evli idi. Ferit Şahenk (d.1964) oğludur. Filiz Şahenk (d.1967) kızıdır.

Deniz Şahenk, finans, medya, turizm ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu şirketlerinde aktif görevler aldı. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı oğlu Ferit Şahenk’dir.

Deniz Şahenk, 2010 yılında oğlu Ferit Şahenk, ve kızı Filiz Şahenk ile olarak ‘Ana Mühendislik, Müşavirlik ve İnşaat Hizmetleri’ adlı bir şirket kurdu. 5 milyon lira sermayeli şirketin yurtiçi ve yurtdışında mühendislik, mimarlık, müşavirlik ve teknik hizmetler alanında faaliyet göstereceği belirtildi. Şirketin üç ortağı da 1.666.666 lirayla eşit paya sahip oldu. Ferit Şahenk, Filiz Şahenk ve Deniz Şahenk şirketin yönetim kuruluna girmeyerek, yönetimi profesyonel isimlere bıraktı.

2015 yılında Forbes’e göre dünyanın en zengin kişileri arasında 1,3 milyar dolar serveti ile 1500’üncü oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Deniz Şahenk için yapılan aramalar

Deniz Şahenk, Deniz Şahenk biyografi, Deniz Şahenk hayatı, Deniz Şahenk özgeçmişi, Deniz Şahenk hakkında, Deniz Şahenk doğum yeri, Deniz Şahenk fotoğraf, Deniz Şahenk video, Deniz Şahenk resim, Deniz Şahenk kimdir?, Deniz Şahenk kaç yaşında?, Deniz Şahenk nereli, Deniz Şahenk memleketi