FB TW PIN NWS
BioRank 1534

Filiz Şahenk

Doğum tarihi : ??.??.1967
Filiz Şahenk kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Filiz Şahenk doğum yeri : Ankara

Filiz Şahenk Biyografisi

2014 yılında Forbes’e göre Türkiye’nin en zenginleri 2014 listesinde 2,4 milyar dolar şahsi serveti ile 9’ncu sırada yer almıştır.

Filiz Şahenk, 1967 yılında Ankara’da doğmuştur. Annesi Deniz Şahenk, babası iş adamı Doğuş Holding'in kurucusu Ayhan Şahenk’dir. Ferit Şahenk adında bir abisi vardır. Aslen Niğde’li olan Filiz Şahenk İstanbul’da ikamet etmektedir.

Doğuş Holding kuruluşlarından biri olan “Filiz Makarna”ya onun adı verilerek 1974 yılında Bolu’da kuruldu.

Halen bekar olan Filiz Şahenk, 1992 yılında kurulan Ayhan Şahenk, Vakfında başkan vekilliği yapmaktadır. Başkan ise abisi Ferit Şahenk’dir.

Filiz Şahenk, 2014 yılında ABD'de habis olmayan beyin tümörü nedeni ile ameliyat oldu.

2014 yılında Forbes’e göre Türkiye’nin en zenginleri 2014 listesinde 2,4 milyar dolar şahsi serveti ile 9’ncu sırada yer almıştır. 2023 yılında Forbes tarafından açıklanan Türkiye'nin en zenginleri listesinde 2,3 milyar dolar serveti ile 10. sırada yer aldı.

Filiz Şahenk, şirketin marka giyim ve turizm işlerini yürütmektedir. Guccio Gucci, Emporio Armani, Loro Piana, ve Tod's gibi markaların Türkiye temsilcisidir.

Kaynak:Biyografi.info

Filiz Şahenk için yapılan aramalar

Filiz Şahenk, Filiz Şahenk biyografi, Filiz Şahenk hayatı, Filiz Şahenk özgeçmişi, Filiz Şahenk hakkında, Filiz Şahenk doğum yeri, Filiz Şahenk fotoğraf, Filiz Şahenk video, Filiz Şahenk resim, Filiz Şahenk kimdir?, Filiz Şahenk kaç yaşında?, Filiz Şahenk nereli, Filiz Şahenk memleketi