FB TW PIN NWS
BioRank 6906

Davut Turan

Doğum tarihi : ??.??.1978
Davut Turan kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Mühendis
Davut Turan doğum yeri : Batman

Davut Turan Biyografisi

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmak için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu.

Davut Turan, 1978 yılında Batman’da doğmuştur. Üniversiteden 2001 yılında inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur.

Davut Turan, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

2001 yılından beri Batman’da yaşıyan ve inşaat mühendisi olan Davut Turan, inşaat alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Davut Turan, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmak için Ankara’ya gelerek Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurusunu yaptı. Davut Turan, başvuru ücreti olan 550.980 TL'yı yatırarak Yüksek Seçim Kurulu'nda başvurusunu tamamladı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi veren Davut Turan "2001 yılından beri Batman'da yaşıyorum. Amacım Cumhurbaşkanı seçilerek yurttaşlarıma her konuda yardımcı olmak, mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşamalarını sağlamaktır. Eğer seçilirsem, bu kez Dünya başkanlığı için mücadele edip tüm ülkelerle diyalog içinde olacağım. Batmanlılardan ve herkesten imza bekliyorum" açıklamalarında bulundu. Davut Turan, dünyanın başına geçeceğini ve eyalet sistemiyle ülkeleri eyalet şeklinde yöneteceğini söyledi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylık başvurusunda bulunan Davut Turan, aday olmasının Allah tarafından kendisine bildirildiğini vurgulayarak "19 Mayıs 2021'de rabbim bana bildirdi, ben Allah'ın elçisiyim" ifadelerini kullandı.

Davut Turan, Kürt seçmene seslenerek 100 bin imza için destek istedi. Turan yarı Kürtçe yaptığı konuşmada, “Değerli halkımız xwe bijîdîne yapsınlar” dedi.

Cumhurbaşkanı adaylığı için şu ana dek 95 imza toplayan Davut Turan, 100 bin imza için Kürt seçmene hitap ettiği bir konuşma yaptı. Sosyal medya hesabından paylaştığı konuşmasında,

“Değerli halkım, bildiğiniz gibi cumhurbaşkalanlığı seçimleri için imza süreci devam ediyor. Tabii ki Kürt halkımıza da biraz Kürtçe konuşayım. Değerli halkım xwe bijîdînin yapsınlar, xwe bijîdînin. Her hebî olsunlar. Davut Turan’a imza atmak için coşkuyla gelsinler. Batman, Diyarbakır ve Kürt halkını da ciddi manada bilgilendirme hasıl oldu demek ki” dedi. Seçmendenkendisi için imza talep eden Davut Turan, Kürtçe devam ettiği konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Fatih Erbakan’ın yanına giderek destek isteyeceğini söyledi. Davut Turan, “HDP zaten aday çıkarmadı. Onlar beni çağırmalıydı. Biz kardeşiz, dolayısıyla destek vermeli” diye konuştu.


Kaynak:Biyografi.info

Davut Turan hakkında haberler

Tüm Davut Turan haberleri

Davut Turan için yapılan aramalar

Davut Turan, Davut Turan biyografi, Davut Turan hayatı, Davut Turan özgeçmişi, Davut Turan hakkında, Davut Turan doğum yeri, Davut Turan fotoğraf, Davut Turan video, Davut Turan resim, Davut Turan kimdir?, Davut Turan kaç yaşında?, Davut Turan nereli, Davut Turan memleketi