FB TW PIN NWS
BioRank 4822

David Edward Hughes

Doğum tarihi : 06.Mayıs.1830 Ölüm tarihi : 22.Ocak.1900
David Edward Hughes kaç yaşında öldü : 70
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Mucit
David Edward Hughes doğum yeri : Londra, İngiltere
Ölüm yeri : Londra, İngiltere

David Edward Hughes Biyografisi

David Edward Hughes, matbaa telgrafı ve mikrofon üzerindeki çalışmalarıyla tanınan İngiliz-Amerikalı bir mucit, pratik deneyci ve müzik profesörüydü. Karbon mikrofonu da o icat etmiştir.

David Edward Hughes, 16 Mayıs 1830 tarihinde İngiltere, Londra'da müzik konusunda yetenekli bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. Ailesi o 7 yaşında iken ABD'ye taşındı ve Kentucky'de yaşamaya başladılar.

Altı yaşındayken arp ve İngiliz akordeonunu çalmaya başlayan David Edward Hughes, ABD'ye gittiklerinde de devam ederek Amerika'nın seçkin Alman piyanisti Herr Hast'ın dikkatini çekti ve Kentucky Bardstown'daki St. Joseph's College'da eğitim almasını sağladı.

David Edward Hughes, ABD Kentucky'de müzik profesörü oldu. 1855 yılında matbaa telgrafının patentini aldı. 1855'te Hughes bir matbaa telgraf sistemi tasarladı. İki yıldan kısa bir süre içinde, Western Union da dahil olmak üzere, gelişmenin ilk aşamalarındaki bir dizi küçük telgraf şirketi, Hughes sistemi üzerinde telgraf işini yürütmek üzere büyük bir şirket (Western Union Telegraph Company) oluşturmak üzere birleşti. Avrupa'da Hughes Telgraf Sistemi uluslararası bir standart haline geldi.

Hughes, icat kariyerine 20'li yaşlarının başında matbaa tipi telgraf aletinin icadıyla başladı. Amerika'da icat edilip kullanılan bu sistem aynı zamanda Avrupa iletişim ağının başarılı bir şekilde büyümesinde de etkili oldu. Elektriksel parazitin bastırılması ve karbon mikrofonun keşfi üzerine yaptığı çalışma, telefon iletişiminin iyileştirilmesine ve indüksiyon dengesi ile yapılan deneyler metal dedektörüne yol açtı. 1879-1880 yıllarında mobil alıcısıyla 500 yarda mesafeden iletim almasını sağlayan benzersiz bir dedektör icat ettiği kablosuz deneyleri, onun yaratıcılığının bir övgüsüdür.

1857 yılında Londra'ya geri dönen David Edward Hughes, deney ve buluşlarını daha da sürdürdü ve 1878 yılında geliştirilmiş bir karbon mikrofonu ortaya çıkardı. 1878'de Hughes, telefonlar için geliştirilen "vericiler" adı verilen güçlü elektronik ses alıcıları üzerindeki sesin etkileri üzerine çalışmasını yayınladı. Karbon telefon vericilerindeki dirençteki değişimin, karbonun kendisinin sıkıştırılmasından kaynaklandığı şeklindeki yaygın teori yerine, karbon parçalar arasındaki etkileşimin bir sonucu olduğunu gösterdi. Son derece zayıf sesleri alma kabiliyetine dayanarak, Hughes buna "mikrofon etkisi" adını verdi (1827'de Charles Wheatstone tarafından mekanik ses amplifikatörü için türetilen bir kelimeyi kullanarak). Bir bataryaya ve galvanometreye bağlı diğer iki çivinin üzerine demir bir çivi yerleştirerek bu gevşek temas ilkesinin basit bir gösterimini gerçekleştirdi. Makalesi 8 Mayıs 1878'de Londra Kraliyet Cemiyeti önünde Thomas Henry Huxley tarafından okundu ve yeni "mikrofonu" Telegraph Journal ve Electrical Review'un 1 Temmuz sayısında ele alındı.

Hughes, çalışmalarını Thomas Alva Edison'un bir karbon telefon vericisi üzerinde çalıştığı ve Emile Berliner'in gevşek temaslı bir verici üzerinde çalıştığı dönemde yayınladı.

Hem David Edward Hughes hem de Thomas Alva Edison, çalışmalarını Johann Philipp Reis'in telefon çalışmasına dayandırmış olabilir. Hughes, sesi daha iyi yakalamak için karbon bloklara yapıştırılmış bir dizi "karbon kalem" kullanarak mikrofon tasarımını geliştirdi, ancak başkaları tarafından geliştirilmek üzere kamuya açık olması gerektiğini düşünerek çalışmasının patentini hiçbir zaman almadı.

David Edward Hughes, radyo dalgalarının varlığını Heinrich Rudolf Hertz tarafından 1888 yılında kanıtlamadan dokuz yıl önce bulmuş gibi görünüyor.

1879'da deneyleri sırasında yeni bir fenomen gibi görünen şeyi belirledi: bir cihazdaki kıvılcım ayrı bir taşınabilir cihazdan duyulabiliyordu. Mikrofon aparatını kurmuştu. Büyük olasılıkla radyo yayınlarıydı, ancak bu, elektromanyetik radyasyonun kanıtlanmış bir kavram olmasından dokuz yıl önceydi ve Hughes, başkaları tarafından keşfinin yalnızca elektromanyetik indüksiyon olduğuna ikna edildi.

David Edward Hughes, Haziran 1880'de Kraliyet Cemiyeti Üyesi seçildi ve 1885'te Kraliyet Madalyasını kazandı.

David Edward Hughes, Anna Chadbourne il evli idi.

David Edward Hughes, 22 Ocak, 1900 tarihinde Londra, İngiltere'de 70 yaşında ölmüştür.

Ölümünden sonra Hughes Madalyası, Kraliyet Cemiyeti tarafından onun onuruna yaratıldı ve diğer bilim adamlarına "takdir amacıyla" 1902 yılından itibaren verildi.

Kaynak:Biyografi.info

David Edward Hughes için yapılan aramalar

David Edward Hughes, David Edward Hughes biyografi, David Edward Hughes hayatı, David Edward Hughes özgeçmişi, David Edward Hughes hakkında, David Edward Hughes doğum yeri, David Edward Hughes fotoğraf, David Edward Hughes video, David Edward Hughes resim, David Edward Hughes kimdir?, David Edward Hughes kaç yaşında?, David Edward Hughes nereli, David Edward Hughes memleketi