FB TW PIN NWS
BioRank 4891

Cihat Hazardağlı

Doğum tarihi : -
Cihat Hazardağlı kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Karikatürist
Cihat Hazardağlı doğum yeri :

Cihat Hazardağlı Biyografisi

Karikatürist, illüstratör

Türkiye'nin en iyi illüstratörü

Cihat Hazardağlı, Ankara Üniverstesi İletişim Fakültesi, Basın Yayın okulu Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.

Cihat Hazardağlı, 1991 yılında İzmir’den Güneş Gazetesi’nde çizerlik yapan Karikatürist Varol Yaşaroğlu’nu telefon ile Ekonomist Gazetesi’nde çizmeye davet etti. Ve ardından daha sonra Cihat Hazardağlı’nın ürettiği “Plastip Show” programına Varol Yaşaroğlu destek vermeye başladı.

Milliyet gazetesinde Business ekinde İllüstrasyonlar yaptı. Tempo dergisinde iki sayfa karikatür çizerliği yaptı. 2006 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yılın karikatüristi ödülünü aldı.

Cihat Hazardağlı, kendisine ait bir çocuk yuvası sahibi idi 2007 yılında devretti.

Cihat Hazardağlı, 2009 yılında senaryosunu yazıp yapımcılığını da yaptığı ve yönetmenliğini yaptığı “Watercolor /Suluboya” adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Savaş Dinçel, Cansel Elçin, Altan Erkekli, Ahmet Gülhan, Tamer Karadağlı, Bedri Koraman, Mirkelam, Metin Uca, Tuba Ünsal, Serra Yılmaz, Selçuk Yöntem gibi ünlüler rol almıştır.

2015 yılında Cumhuriyet Gazetesinin genel yayın yönetmeni Can Dündar olduktan sonra Cihat Hazardağlı da orada çizmeye başladı. 7 Temmuz 2016 tarihinde Cumhuriyet Gazetesinden istifa etti.

Cihat Hazardağlı, Selin Sıngın ile 4 Nisan 2004 tarihinde evlendi.

Filmleri :
Yönetmen :
2009 - Watercolor /Suluboya (Sinema Filmi)
1991 - 2004 - Plastip Show


Kaynak:Biyografi.info

Cihat Hazardağlı videoları

Tüm Cihat Hazardağlı videoları

Cihat Hazardağlı için yapılan aramalar

Cihat Hazardağlı, Cihat Hazardağlı biyografi, Cihat Hazardağlı hayatı, Cihat Hazardağlı özgeçmişi, Cihat Hazardağlı hakkında, Cihat Hazardağlı doğum yeri, Cihat Hazardağlı fotoğraf, Cihat Hazardağlı video, Cihat Hazardağlı resim, Cihat Hazardağlı kimdir?, Cihat Hazardağlı kaç yaşında?, Cihat Hazardağlı nereli, Cihat Hazardağlı memleketi