FB TW PIN NWS
BioRank 1927

Cem Belevi

Doğum tarihi : 04.Haziran.1987
Cem Belevi kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Şarkıcı
Cem Belevi doğum yeri : İzmir

Cem Belevi Biyografisi

Ayşe Akın ile birlikte söylediği “Kim Ne Derse Desin” şarkısı ile tanındı.

Cem Belevi, 4 Haziran 1987 tarihinde İzmir'de ressam bir anne ve piyanist bir babanın oğlu olarak doğmuştur. 7 yaşında ailesinin de desteği ile piyano dersleri alarak müziğe ilk adımlarını atmış oldu. 13 yaşında gitar çalmasını öğrenmeye başladı. Okul yıllarında konserler veren Cem Belevi, ilk bestelerini de o yıllarda yapmaya başladı.

Üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitti. 5 yıl kaldığı İngiltere’de ilk 6 ay Cambridge'te dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College'ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme okuyarak üniversite eğitimini tamamladı.

Üniversite yılları sırasında Londra'nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca beste yaptı. Ayrıca Londra’dayken London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)'te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak başladı. ancak müzik yapma isteği ile her şeyi bırakarak Türkiye’ye döndü ve 2011 yılında albüm çalışmalarına başladı.

2013 yılında ilk albümü “Bilmezsin”i çıkarttı.

Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz 'Kim Ne Derse Desin' isimli şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. Ve Ayşe Akın, “Kim Ne Derse Desin” şarkısında Cem Belevi ile düet yaptı. DMC müzikten çıkan İlk single'ı olmasına rağmen klip üç ayda yaklaşık 15 milyon kez tıklandı.

Albümleri :
2013 - Bilmezsin
2015 - Kim Ne Derse Desin (single)


Kaynak:Biyografi.info

Cem Belevi videoları

Tüm Cem Belevi videoları

Cem Belevi albümleri

Tüm Cem Belevi albümleri

Cem Belevi için yapılan aramalar

Cem Belevi, Cem Belevi biyografi, Cem Belevi hayatı, Cem Belevi özgeçmişi, Cem Belevi hakkında, Cem Belevi doğum yeri, Cem Belevi fotoğraf, Cem Belevi video, Cem Belevi resim, Cem Belevi kimdir?, Cem Belevi kaç yaşında?, Cem Belevi nereli, Cem Belevi memleketi , Cem Belevi albümleri