FB TW PIN NWS
BioRank 2595

Ayşe Akın

Doğum tarihi : 24.Ocak.1992
Ayşe Akın kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Ayşe Akın doğum yeri : Brüksel, Belçika

Ayşe Akın Biyografisi

Cem Belevi ile birlikte “Kim Ne Derse Desin” şarkısı ile çıkış yapmıştır.

Ayşe Akın, 24 Ocak 1992 tarihinde Afyonkarahisar ili Emirdağ İlçesi, Adayazı Beldesi nüfusuna kayıtlı bir Türk ailenin kızı olarak Belçika, Brüksel’de doğmuştur. Asıl adı Ayşe Özdemir’dir. Aslen Afyonkarahisarlıdır. 2010 yılında Belçika'da bir güzellik yarışmasına katılmış ve Brüksel Güzeli olmuştur. 4 dil bilen Ayşe, Yurt dışında adını söylemekte zorlandıkları için adını “Ayshe” olarak kullanmaktadır.

Henüz 4 yaşındayken annesinin kendisini ajansa kaydetmesiyle daha o yaşlarda fotomodellik yapmaya başladı. Belçika’da 12 yaşında iken bir kulüpte altı ay futbol oynamış. Türkiye'ye gelmeden önce İşletme-ekonomi okuyordu ama Türkiye'den oyunculuk teklifi alınca her şeyi bıraktı ve geldi. Craft Atölyesi'nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldı.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin seçmelerine girdi, altı ay sonra İtalyan bir prenses karakteri için çağrıldı. 2013 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin 4. Sezonunda dizisinin 87.bölümünde Cenevizli Gabriela karakterini canlandırdı. Dizi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşananları anlatıyor. Dizinin başrollerinde Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Perçin, Selma Ergeç, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Pelin Karahan ve Okan Yalabık gibi başarılı oyuncular yer aldı.

Bir arkadaşı ile bir ses yarışmasına izleyici olarak gittiğinde oturduğu yerden şarkıyı söylediğinde de DMC’nin patronu Samsun Demir’in ilgisini çekerek proje teklifi aldı.

Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz 'Kim Ne Derse Desin' isimli şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. Ve Ayşe Akın, “Kim Ne Derse Desin” şarkısında Cem Belevi ile düet yaptı. DMC müzikten çıkan İlk single'ı olmasına rağmen klip üç ayda yaklaşık 15 milyon kez tıklandı. Şarkıyı Fransızca versiyonuyla da seslendiren Akın, artık sektörde Ayshe adıyla anılacak.

18 yaşındayken kendisi gibi Belçikalı-Türk Futbolcu Önder Turacı ile kısa bir evlilik yaptı. 30 Mart 2011 tarihinde Kayseri'de yıldırım nikâhıyla evlendi. Düğünü ise 11 Haziran 2011 tarihinde Belçika'da olacaktı. Ama düğünü iki hafta öncesinden iptal ettiler. Ardından da 2012 yılında boşandılar.

2014 yılında “Güllerin Savaşı” adlı dizide Duygu karakterini canlandırırken Canan Ergüder, Damla Sönmez, Barış Kılıç, Yiğit Kirazcı, Sercan Badur, Atilla Şendil, Turgay Tanülkü ile birlikte oynadı.

2015 yılında sinemaya da adım atan Ayşe Akın, Kervan 1915 isimli filmde başrol olarak rol aldı. Film, Ermeni vatandaşların bir kısmının hayatını kurtaran Salim isimli bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Filmde Murat Han, İpek Tuzcuoğlu, İbrahim Kendirci, Ayşe Akın, Yeşim Ceren Bozoğlu, Hakan Karahan ve Burhan Gençkol yer aldı.

Müzik kariyerine Sony Music ile devam ettiren Ayşe, ‘Ben Bile Şok’ adlı şarkıyla ikinci klibini çekmiştir.

2017 yılında anoreksiya hastalığı ile gündemin ortasına oturan Ayşe Akın, bu hastalığı nasıl yendiğini farklı mecralardan tüm Türkiye’ye paylaştı ve uzman doktorları, diyetisyenleri, psikologları bir araya getirip bu hastalığa maruz kalan birçok gence umut ışığı olup onları ücretsiz tedavi olmalarına vesile olmuştur.

İki yıllık bir aradan sonra oyuncu Ayşe Akın Kanal D’de yayınlanan “İnsanlık Suçu” dizisiyle Neslihan Karakteriyle ekranlara tekrar merhaba dedi. Kaan Yıldırım, Gizem Karaca, Melike İpek Yalova, Laçin Ceylan, Deniz Uğur, Serkay Tütüncü, Cankat Aydos, Ayşe Akın, Oğuz Öztekin, Müşerref Göksever, Dursun Poyraz Saygılı ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın bulunduğu dizide en çok dikkat çeken isimlerden biri Ayşe Akın oldu.

Şimdilerde yeni bir şarkı projesi ile tekrar müzik piyasasına farklı tarzıyla adından söz ettirecek. Düet yaptığı şarkı, Mayıs 2018’in ilk haftasında Sony Music tarafından çıkarılacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 - İnsanlık Suçu (Neslihan) (TV Dizisi)
2015 - Kervan 1915 (Suzan) (Sinema Filmi)
2014 - Güllerin Savaşı (Duygu) (TV Dizisi)
2013 - Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Cenevizli Gabriela) (TV Dizisi)

Albümleri :
2016 - Ben Bile Şok (Catwork Remix) - (Single)
2015 - Kim Ne Derse Desin (single)


Kaynak:Biyografi.info

Ayşe Akın videoları

Tüm Ayşe Akın videoları

Ayşe Akın için yapılan aramalar

Ayşe Akın, Ayşe Akın biyografi, Ayşe Akın hayatı, Ayşe Akın özgeçmişi, Ayşe Akın hakkında, Ayşe Akın doğum yeri, Ayşe Akın fotoğraf, Ayşe Akın video, Ayşe Akın resim, Ayşe Akın kimdir?, Ayşe Akın kaç yaşında?, Ayşe Akın nereli, Ayşe Akın memleketi