FB TW PIN NWS
BioRank 4165

Buket Güler

Doğum tarihi : ??.??.1983
Buket Güler kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu :
Buket Güler doğum yeri : Ankara

Buket Güler Biyografisi

Buket Güler CNN Türk Ana Haber programını sundu.

Buket Güler, 1983 yılında Ankara'da doğmuştur. Gazi Üniversitesi'nin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Buket Güler, habercilik kariyerine henüz üniversite yıllarında Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu'nun Ankara'daki haber merkezinde muhabir olarak başladı. Hürriyet Gazetesi'nin ekleri ile TEMPO Dergisi'nde özel haber ve röportajlar yaptıktan sonra TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım attı.

2009 yılında transfer olduğu TRT Türk kanalıyla birlikte televizyon haberciliğine geçiş yaptı. Burada görev yaptığı 7 yıl boyunca Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi gibi programları sundu.

2016 yılında Habertürk TV’ye geçti. Burada Gün Ortası ve Güne Bakış isimli haber bültenleriyle izleyicilerin karşısına çıktı. 2018 yılının mayıs ayı başlarında Habertürk’den ayrıldı.

Buket Güler, 14 Mayıs 2018 tarihinde kadrosuna dahil olduğu CNN Türk'te bir dönem Ana Haber'i sundu. Şimdilerde ise A'dan Z'ye adlı programın sunuculuğunu yapıyor. 2020'de Olay TV ekibine katıldı.

Buket Güler'in 2021 yılında yazdığı; haberlerin perde arkasını anlattığı ‘Hiç Tanımadım Hiç Unutmadım’ adında bir de öykü kitabı vardır.

9 Şubat 2021 tarihinden bu yana Haber Global’de editör- spiker olarak çalıştı.

5 Haziran 2023 tarihinden itibaren Halk TV ekranlarında olmaya başladı.

Kitapları :
2021 - Hiç Tanımadım Hiç Unutmadım


Kaynak:Biyografi.info

Buket Güler için yapılan aramalar

Buket Güler, Buket Güler biyografi, Buket Güler hayatı, Buket Güler özgeçmişi, Buket Güler hakkında, Buket Güler doğum yeri, Buket Güler fotoğraf, Buket Güler video, Buket Güler resim, Buket Güler kimdir?, Buket Güler kaç yaşında?, Buket Güler nereli, Buket Güler memleketi