FB TW PIN NWS
BioRank 8360

Betül Demir

Doğum tarihi : 25.Eylül.1980
Betül Demir kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek :
Betül Demir doğum yeri : İstanbul

Betül Demir Biyografisi

Betül Demir, 25 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da 5 çocuklu bir ailede doğmuştur. Betül Demir aslen Çankırı’lıdır. Aynı zamanda albümlerinin prodüktörlüğünün yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir kız kardeşidir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan bölümünde okudu. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.
Müzikle ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başladı. Ortaokul yıllarında okul korolarında solist olarak yer aldı, lisede kurduğu grupla kendi çevresinde konserler verdi.

Betül Demir, lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin tavsiyesi ile şan ve solfej dersleri almaya başladı. Aynı senelerde şan ve solfej derslerini vokal ve jingle'lar izledi. Aynı dönem reklam müzikleri ve Aşkın Nur Yengi ile Demet Sağıroğlu’nun albümlerinde vokallik yaptı. Liseyi bitirdiği dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan dersleri aldı.

İlk albümü Ayrılığın El Kitabı, 26 Mayıs 2006’da piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan Yaz Geliyor, Yapamadım, Günahımı Alma ve Taş Duvarlar şarkılarına video klip çekildi.

Betül Demir, 2 Ağustos 2007’de “Betül Demiremix” adlı remiks albümünü çıkarttı. Bu albümünde “Ayrılığın El Kitabı” albümündeki bazı şarkıların remiksleri ile 3 yeni şarkı yer aldı.

Betül Demir, 2008 yılında 3 Hürel’in "Sonsuza Kadar" albümünde “Gönül Sabreyle” isimli rock şarkısını yorumlarken; yine 2008 yılının 2 Temmuz tarihinde, aranjörlüğünü Mustafa Ceceli'nin yaptığı ve Sezen Aksu, Güven Baran, Sinan Akçıl, Fettah Can gibi isimlerin şarkılarını yorumladığı Seyhan Müzik’ten "Süper" isimli albümünü çıkardı ve ilk video klip albümün çıkış parçası Mustafa Uslu tarafından “Süper” şarkısına çekildi.

2015 yılında bir kozmetik firmasının reklam yüzü oldu.

Albümleri :
2006 - Ayrılığın El Kitabı
2007 - Betül Demiremix (remiks albüm)
2008 - Süper
2010 - Herkes Haklı (Single)
2011 - Mıknatıs
2013 - Cesaretin Var mı Aşka (ft. Suat Ateşdağlı) (Single)
2013 - Helalleşemedik (Single)
2014 - Tarafsız Kalamıyor Aşk (Single)
2015 - Sana N'olmuş (Single)
2016 - Aslan Payı (Single)
2016 - Hacıyatmaz (Single)
2017 - Esas Duruş


Kaynak:Biyografi.info

Betül Demir için yapılan aramalar

Betül Demir, Betül Demir biyografi, Betül Demir hayatı, Betül Demir özgeçmişi, Betül Demir hakkında, Betül Demir doğum yeri, Betül Demir fotoğraf, Betül Demir video, Betül Demir resim, Betül Demir kimdir?, Betül Demir kaç yaşında?, Betül Demir nereli, Betül Demir memleketi