FB TW PIN NWS
BioRank 7295

Batuhan Çolak

Doğum tarihi : ??.??.1987
Batuhan Çolak kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Batuhan Çolak doğum yeri :

Batuhan Çolak Biyografisi

Gazeteci-Yazar, Yeniçağ İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni

Batuhan Çolak, 1987 yılında doğmuştur. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Gazi Üniversitesi Gazetesi’nde çalışan Batuhan Çolak, mezun olduktan sonra bir süre ATV Ankara Haber Merkezi’nde görev aldı.

Batuhan Çolak, 2007 yılında “Tabeladan Kovulan Türkçe” isimli araştırma haberiyle Aydın Doğan Vakfı 18. Genç İletişimciler Yarışması Araştırma-İnceleme dalında Türkiye birinciliği ödülünü kazandı.

2014 yılında Gazi Üniversitesi’nden “Siyasal İletişim Sürecinde Propaganda Amaçlı Afişlerin Değerlendirilmesi (2011 Genel ve 2014 Yerel Seçimleri Örneği)” isimli tez çalışmasıyla yüksek lisans mezunu oldu.

Üniversitelerdeki terör yapılanmaları ve eylemleri üzerine uzun yıllardır araştırmalar yürüten Batuhan Çolak, ayrıca oryantalizm, medya ve siyasal iletişim konularında da çalışmalarını sürdürmektedir. Batuhan Çolak’ın çalışma konuları kapsamında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş bildirileri ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Batuhan Çolak, 2006 yılında kurduğu HaberDokuz.com sitesinde özel haberler ve köşe yazılarıyla da güncel konulara değinerek araştırma-inceleme çalışmalarını sürdürmüştür.

Çeşitli yayın kuruluşlarında haber müdürlüğü, yayın danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Batuhan Çolak, 2016 yılının Ocak ayından itibaren Yeniçağ Gazetesi’nde geçmiş ve köşe yazılarına burada devam etmektedir. Aynı zamanda Yeniçağ Gazetesi’nin internet sayfası Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmiştir.

Yeniçağ gazetesi internet sitesi genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak'ın görevine 12 Mart 2020 tarihinde son verildi.

Kitapları :
2013 - Terör kıskacında üniversiteler


Kaynak:Biyografi.info

Batuhan Çolak kitapları

Tüm Batuhan Çolak kitapları

Batuhan Çolak için yapılan aramalar

Batuhan Çolak, Batuhan Çolak biyografi, Batuhan Çolak hayatı, Batuhan Çolak özgeçmişi, Batuhan Çolak hakkında, Batuhan Çolak doğum yeri, Batuhan Çolak fotoğraf, Batuhan Çolak video, Batuhan Çolak resim, Batuhan Çolak kimdir?, Batuhan Çolak kaç yaşında?, Batuhan Çolak nereli, Batuhan Çolak memleketi