FB TW GG PIN NWS
BioRank 2204

Ayris Alptekin

Doğum tarihi : ??.??.1993
Ayris Alptekin kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu :
Ayris Alptekin doğum yeri : İstanbul

Ayris Alptekin Biyografisi

Ayris Alptekin, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası manken ve eski oyuncu Yaşar Alptekin’dir. Annesinin adı Nilgün Altınyayla’dır. Anne ve babası 1995 yılında boşandıktan sonra babası ve babaannesi yanında büyümüştür. Güzel sanatlar lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Yazarlığı Bölümü’nde okumaya devam etmektedir.
2003 yılından beri Galata Kuledibi’ndeki Büyük Hendek Caddesi’nde faaliyet göstern “Galataperform”da kolektif metinler yazıp sergilemektedir.

Ayris Alptekin, 2013 yılında yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın yaptığı “Mavi Dalga” adlı sinema filminde Onur Saylak, Barış Hacıhan, Hazal Kaya ile birlikte oynadı. Bu film 50. Antalya Film Şenliğinde En iyi senaryo ve En iyi kurgu ödülünü aldı. Ayris Alptekin de 25. Ankara Uluslararası Film Festivalinde Umut Velünü kazandı.

Ödülleri :
2013 - 25. Ankara Uluslararası Film Festivali - Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülü - Mavi Dalga

Filmleri ve Dizileri :
2012 - Jin (sinema filmi )
2013 - Mavi Dalga (sinema filmi )
2014 - Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim Yanımda (oyuncu ve yönetmen) (belgesel)


Kaynak:Biyografi.info

Ayris Alptekin filmleri

Tüm Ayris Alptekin filmleri

Ayris Alptekin için yapılan aramalar

Ayris Alptekin, Ayris Alptekin biyografi, Ayris Alptekin hayatı, Ayris Alptekin özgeçmişi, Ayris Alptekin hakkında, Ayris Alptekin doğum yeri, Ayris Alptekin fotoğraf, Ayris Alptekin video, Ayris Alptekin resim, Ayris Alptekin kimdir?, Ayris Alptekin kaç yaşında?, Ayris Alptekin nereli, Ayris Alptekin memleketi