FB TW PIN NWS
BioRank 4754

Aylin Coşkun

Doğum tarihi : 02.Aralık.1976
Aylin Coşkun kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Model, Şarkıcı
Aylin Coşkun doğum yeri : Hofheim, Almanya

Aylin Coşkun Biyografisi

2015 yılında “Star Ben” adlı albümü piyasaya çıktı.

Aylin Coşkun, 2 Aralık 1976 tarihinde Hofheim, Almanya’da bir Türk ailenin kızı olarak doğmuştur. 15 yaşında iken ailesi ile birlikte İzmir'e göç etti. Lise eğitimini İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesinde tamamladı.

1997 yılında Miss Globe Türkiye güzeli seçildi. Türkiye güzeli seçildikten sonra İstanbul’a yerleşti. Model ve manken olarak çalışmaya başladı. Bir yandan da Sadri Alışık Tiyatro Akademisi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimleri aldı. Bir dönem özel bir Televizyon kanalında program sunuculuğu calışmalarında bulundu.

Çocuk yaştan beri müziğe olan ilgisi nedeniyle Erdem Siyavuşgil ve Meltem Taşkıran gibi hocalardan eğitim aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu. Mezun olunca "Masal" isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı. İlk albümünün ardından fazla zaman kaybetmeden “Tam Zamanı” adlı ikinci albümünü çıkardı. 3. Albümü olan ‘’Marka’’ ile deyim yerindeyse ‘’zirve’’ yaptı. Kendisiyle özdeşleştirdiği bir terim olan ‘’marka’’yı uzun uğraşlar neticesinde dolu dolu bir albüm haline getiren başarılı sanatçı, bu çalışması ile müzik dünyasının ve müzik severlerin dikkatlerini bir kez daha üzerine çekti.

Aylin Coşkun, 2015 Ağustos ayında piyasaya çıkan “Star Ben” adlı albümünün “Akrep İğnesi” şarkısına Yunanistan’da klip çekti. Haris Hadovic yönetmenliğinde harika bir klip çeken başarılı sanatçı, klipteki kareografiler ve danslar içinse Beyonce Knowles, Rihanna ve Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü isimlerin dans ve "Careography Choch"luğunu üstlenen Hamza Haimami ve Miroldo Van Gendeen’ın kapısını çaldı. Yaklaşık 70 kişilik bir ekiple 25 saat süren çekimler esnasında Hollywood’a özgü çekim teknikleri ve özel ekipmanlar kullanıldı.

Aylin Coşkun, 2005 yılında Mesut Uçakan'ın yönetmenliğindeki "Anne ya da Leyla" adlı sinema filminde de başrolde oynadı.

Aylin Coşkun, “Ac Production” isimli bir yapım şirketi kurmuştur.

Aylin Çoşkun 10 Eylül 2019 tarihinde 12 yıldır birlikte olduğu Volkan Arslan ile evlendi.

Aylin Çoşkun bir röportajında göz hastanesinin ortağı olduğunu ve ses-ışık sistemi işi olduğunu söylemiştir. Bunların haricinde anonim şirketleri ve yurtdışı bağlantılı organizasyon işleri olduğundan bahsetmiştir.

Albümleri :
2004 - Masal
2006 - Tam Zamanı
2008 - Dönmez O
2012 - Marka
2014 - Paspas (single)
2014 - Çalkala (single)
2015 - Star Ben
2016 - Saftirik
2018 - Sinsirella

Filmleri ve Dizileri :
2005 - Anne ya da Leyla (sinema filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Aylin Coşkun için yapılan aramalar

Aylin Coşkun, Aylin Coşkun biyografi, Aylin Coşkun hayatı, Aylin Coşkun özgeçmişi, Aylin Coşkun hakkında, Aylin Coşkun doğum yeri, Aylin Coşkun fotoğraf, Aylin Coşkun video, Aylin Coşkun resim, Aylin Coşkun kimdir?, Aylin Coşkun kaç yaşında?, Aylin Coşkun nereli, Aylin Coşkun memleketi , Aylin Coşkun albümleri