FB TW PIN NWS
BioRank 8467

Ayla Hacıoğulları

Doğum tarihi : 03.Mayıs.1975
Ayla Hacıoğulları kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Yazar
Ayla Hacıoğulları doğum yeri : Samsun

Ayla Hacıoğulları Biyografisi

Ayla Hacıoğulları, 3 Mayıs 1975 tarihinde Samsun’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamlayan Ayla Hacıoğulları yüksek öğrenimine Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünde devam etti.
Ayla Hacıoğulları, 1996 yılında besteci ve kompozitör Yücel Arzen ile evlenerek İstanbul’a yerleşti. 1997 yılında oğlu Civan dünyaya geldi. Sonrasında anneliğin de verdiği ilhamla, o güne dek hobi olarak sürdürdüğü yazı çalışmalarını profesyonel alana taşıdı. 2006 yılında ikinci oğlu Genco doğdu. Yazarın ilk kitabı 2010 yılında senaryolaştırıldı ve 43 bölümlük bir dizi olarak TRT’de yayınlandı. Aradan geçen yıllarda profesyonel metin ve senaryo yazarlığı yapmayı sürdürdü.

Ayla Hacıoğulları, 2003 yılında, Yedi Gün Yedi Gece İstanbul Bir Bilmece adlı ilk çocuk kitabını yayımladı. Ardından 2011 yılında İztanbul –Madalyon’un Laneti ve daha sonra 2013 yılında bu macera serisinin devamı olan İztanbul - 2. Kitap Bin Altın ile İztanbul - 3. Kitap Tılsımlar Uyanınca adlı romanlarını yazdı.

Ayla Hacıoğulları, İztanbul –Madalyon’un Laneti adlı kitabında; Sultan Süleyman’ın izinde, Evliyâ Çelebi’nin rehberliğinde İstanbul’a dair bir “Doğu” hikâyesi anlatır.

Ayla Hacıoğulları, 1996 yılında müzisyen, piyanist Yücel Arzen ile evlendi. 1997 yılında ilk oğlu Civan’ı dünyaya geldi. 2006 yılında ikinci oğlu Genco doğdu. 3 çocuğu vardır.

2023 yılında “Son Akşam Yemeği” adlı sinema filminin senaryosunu yazmıştır. Levent Onan tarafından yönetmenliği yapılan filmde oyuncu kadrosunda Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan, Azra Aksu, Necip Memili gibi isimler yer almaktadır.

Kitapları:
2013 - İztanbul – 3. Tılsımlar Uyanınca (Roman)
2013 - İztanbul – 2. Bin Altın (Roman)
2011 - İztanbul –Madalyon’un Laneti (Roman)
2003 - Yedi Gün Yedi Gece İstanbul Bir Bilmece: Rüya Madalyonu (Çocuk kitabı)

Senaryosunu Yazdığı Film ve Diziler:
2023 - Son Akşam Yemeği (Sinema Filmi)
2022 - Yürek Çıkmazı (TV Dizisi)
2019 - İncir Ağacı (TV Dizisi)
2010 - Yedi Gün Yedi Gece İstanbul Bir Bilmece (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ayla Hacıoğulları için yapılan aramalar

Ayla Hacıoğulları, Ayla Hacıoğulları biyografi, Ayla Hacıoğulları hayatı, Ayla Hacıoğulları özgeçmişi, Ayla Hacıoğulları hakkında, Ayla Hacıoğulları doğum yeri, Ayla Hacıoğulları fotoğraf, Ayla Hacıoğulları video, Ayla Hacıoğulları resim, Ayla Hacıoğulları kimdir?, Ayla Hacıoğulları kaç yaşında?, Ayla Hacıoğulları nereli, Ayla Hacıoğulları memleketi