FB TW PIN NWS
BioRank 8127

Aslı Aydıntaşbaş

Doğum tarihi : 24.Şubat.1973
Aslı Aydıntaşbaş kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Gazeteci
Aslı Aydıntaşbaş doğum yeri : İstanbul

Aslı Aydıntaşbaş Biyografisi

Aslı Aydıntaşbaş, 24 Şubat 1973 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İstanbul'da Robert College’den mezun olduktan sonra ABD'nin eyaletlerinden Maine'de Bates College üniversitesini bitirdi. Ardından New York Üniversitesi'nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını tamamladı.
Aslı Aydıntaşbaş, ressam Figen Aydıntaşbaş'ın kızı, reklamcı Defne Aydıntaşbaş'ın kız kardeşi ve oyuncu Füsun Demirel'in yeğenidir.

Aslı Aydıntaşbaş, Cumhuriyet gazetesinde gazeteciliğe başladı. Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV ve Akşam'da köşe yazarı, muhabir, Vaşington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak görevler yaptı.

İsmi ilk kez Yeni Yüzyıl gazetesinde Ortadoğu konularında haber yazan bir dış politika muhabiri olarak duyuldu. Gazeteci kimliğiyle Kuzey Irak’a çok sayıda ziyaret yaptı. Bu ziyaretler sırasında Mesut Barzani, Celal Talabani ve Hoşyar Zebari gibi Ortadoğu’nun Kürt figürleriyle yakınlık kurdu. Bu yakınlık kendisini daha sonra Sabah gazetesinin Ankara temsilciliğine kadar taşıdı.

Aslı Aydıntaşbaş, Yeni Yüzyıl gazetesinde çalışırken gazete kapanınca Sabah gazetesine geçti ve 2005 yılına kadar Washington muhabiri olarak görev yaptı.

The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makalelerini yayınlandı.

Skytürk 360'da Sıcak Temas programı yaptı. Milliyet gazetesinde dış haberleri sayfasında köşe yazıları yayınlandı.

Mayıs 2013'ten itibaren CNN Türk kanalında "Karşı Gündem" programını yapmaktadır.

Demirören Holding'in patronu Erdoğan Demirören hakkında yazdığı bir yazı nedeniyle Milliyet gazetesindeki köşe yazarlığına son verildi. Halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Aslı Aydıntaşbaş, 7 Ağustos 2007 tarihinde işadamı Ekin Alptekin ile evlendi. Nikah şahitliğini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli yaptı. Düğünün onur konuğu da Fener Rum Patriği Bartholomeos’tu. 2008 yılında boşandılar.

Kaynak:Biyografi.info

Aslı Aydıntaşbaş için yapılan aramalar

Aslı Aydıntaşbaş, Aslı Aydıntaşbaş biyografi, Aslı Aydıntaşbaş hayatı, Aslı Aydıntaşbaş özgeçmişi, Aslı Aydıntaşbaş hakkında, Aslı Aydıntaşbaş doğum yeri, Aslı Aydıntaşbaş fotoğraf, Aslı Aydıntaşbaş video, Aslı Aydıntaşbaş resim, Aslı Aydıntaşbaş kimdir?, Aslı Aydıntaşbaş kaç yaşında?, Aslı Aydıntaşbaş nereli, Aslı Aydıntaşbaş memleketi