FB TW PIN NWS
BioRank 6096

Ali İhsan Yavuz

Doğum tarihi : 07.Temmuz.1969
Ali İhsan Yavuz kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Ali İhsan Yavuz doğum yeri : Yomra, Trabzon

Ali İhsan Yavuz Biyografisi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sakarya Müftülüğünde memurluk, Sakarya Barosu'na bağlı serbest avukatlık yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısıdır.

Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969 tarihinde Trabzon’un ilçesi Yomra’da doğmuştur. Baba adı Rafet, anne adı Emine'dir.

Ali İhsan Yavuz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun sonra Sakarya Müftülüğünde çalıştı, Sakarya Barosuna bağlı olarak 10 yıl kadar serbest avukatlık yaptı. Siyasete Ak Parti’de başladı.

Sakarya Ak Parti Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 7 yıl kadar Sakarya Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı, 2 yıl kadar Sakarya Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve 1 yıl Sakarya İl Başkan Yardımcılığı (Siyasi ve Hukuki İşler Birimi) olmak üzere 10 yıl kadar Ak Parti teşkilatlarında görev aldı.

24. 25. 26 ve 27. dönemde Ak Parti Sakarya Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu üyeliği, İnsan Haklarını İnceleme Komisyon üyeliği, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Ayrıca Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığında 7 yıl Başkan Yardımcılığı, Eylül 2017'den Ağustos 2018 tarihine kadar AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlendi.

18 Ağustos 2018 tarihinde Ak Parti 6. Olağan Kongrenin ardından Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

Az düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Ali İhsan Yavuz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

2017 yılında kitap kaline getirdiği Hayırlısı Olsun adlı bir eseri de olan Ali İhsan Yavuz, Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği üyesidir.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 28. Dönem TBMM milletvekili seçimlerinde 3.dönem kuralına takılan Ali İhsan Yavuz milletvekili adayı olamadı.

Kitapları :
2017 - Hayırlısı Olsun


Kaynak:Biyografi.info

Ali İhsan Yavuz için yapılan aramalar

Ali İhsan Yavuz, Ali İhsan Yavuz biyografi, Ali İhsan Yavuz hayatı, Ali İhsan Yavuz özgeçmişi, Ali İhsan Yavuz hakkında, Ali İhsan Yavuz doğum yeri, Ali İhsan Yavuz fotoğraf, Ali İhsan Yavuz video, Ali İhsan Yavuz resim, Ali İhsan Yavuz kimdir?, Ali İhsan Yavuz kaç yaşında?, Ali İhsan Yavuz nereli, Ali İhsan Yavuz memleketi