FB TW PIN NWS
BioRank 9044

Albert S. Humphrey

Doğum tarihi : 02.Mayıs.1927 Ölüm tarihi : 31.Ekim.2005
Albert S. Humphrey kaç yaşında öldü : 78
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek :
Albert S. Humphrey doğum yeri : ABD
Ölüm yeri : İngiltere

Albert S. Humphrey Biyografisi

Danışman

Örgüt yönetimi ve kültürel değişim konusunda uzmanlaşmış bir Amerikalı işletme ve yönetim danışmanıydı. SWOT analizi tekniğini geliştirdi.

Albert S. Humphrey, 2 Haziran 1927 tarihinde ABD’de doğmuştur. Illinois Üniversitesinden kimya mühendisi olarak mezun oldu. Bundan sonra MIT'de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) kimya mühendisliği yüksek lisans eğitimini yaptı. Harvard Üniversitesinde (MBA) derecesini tamamladı. Sonra da Londra'ya yerleşti.

Albert S. Humphrey, Stanford Research Institute (SRI International) şirketinde çalışırken SWOT analizi tekniğini geliştirdi.

Albert S. Humphrey, iş hayatında küresel düzeyde 100'den fazla şirkete danışmanlık yapıyordu.

2004 yılında Genel merkezi Londra’da bulunan ve kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara dünya çapında sektör odaklı denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan Price Waterhouse Coopers (PWC) şirketi adına Yunanistan'daki Uluslararası Seminer Konuşmacısı oldu ve Yunanistan Başbakanı ile özel oturumlar düzenledi.

Albert S. Humphrey, ilk eşi Virginia P. Humphrey’den dört çocuğu vardır. Boşandıktan birkaç yıl sonra Londra'ya taşındı. Londra’da Myriam adlı bir kadın ile birlikte ölene kadar yaşadı. Bu birliktelikten bir kızı vardır.

Albert S. Humphrey, 31 Ekim 2005 tarihinde İngiltere’de 78 yaşında ölmüştür.

SWOT analizi :
Bir çalışanın güçlü yönlerini keşfetmek ve yeteneklerini doğru yönetmek için “performans yönetimi” sistemini rahatlıkla kullanabiliriz. Peki güçlü ve zayıf yönlehttps://biyografi.info/somon-ekmegi-v2/kisiduzenle.php#.rini aday işe başlamadan tespit etmeye çalışsak daha faydalı olmaz mı? İşte bunun için kullanılan yöntemlerden biri SWOT Analizi. Bu analizin temel amacı; karar verme aşamasında, kişinin/konunun/oluşumun; kuvvetli, zayıf, avantajlı,dezavantajlı noktalarını bir arada görmektir.

Strengths (Güçlü yönler): İçsel analiz; kişinin özellikleri ile ilgili güçlü yönleri
Weaknesses (Zayıf yönler): İçsel analiz; kişinin özellikleri ile ilgili zayıf yönleri
Opportunities (Fırsatlar): Dışsal analiz; firmaya kazandıracakları
Threats (Tehditler): Dışsal analiz; firmaya kaybettirecekleri

Kelimelerin baş harflerinden oluşan teknik, Stanford Üniversitesi’nden Albert S. Humphrey tarafından yürütülen araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir.

SWOT analizi diğer adıyla TOWS Matrisi, genel olarak;
Yeni bir pazara girerken/yeni bir işe başlarken durum tespitlerinde,
Stratejik bir plan geliştirme aşamasında,
Sorun tanımlama ve çözüm oluşturulması aşamasında
İş süreçlerinin geliştirilmesinde,
İnsan Kaynakları işe alım ve performans yönetimi sistemlerinde kullanılıyor.


Kaynak:Biyografi.info

Albert S. Humphrey için yapılan aramalar

Albert S. Humphrey, Albert S. Humphrey biyografi, Albert S. Humphrey hayatı, Albert S. Humphrey özgeçmişi, Albert S. Humphrey hakkında, Albert S. Humphrey doğum yeri, Albert S. Humphrey fotoğraf, Albert S. Humphrey video, Albert S. Humphrey resim, Albert S. Humphrey kimdir?, Albert S. Humphrey kaç yaşında?, Albert S. Humphrey nereli, Albert S. Humphrey memleketi