FB TW PIN NWS
BioRank 1614

Ahmet Nur Çebi

Doğum tarihi : ??.??.1959
Ahmet Nur Çebi kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Ahmet Nur Çebi doğum yeri : Trabzon

Ahmet Nur Çebi Biyografisi

20 Ekim 2019 tarihinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yeni başkanı Ahmet Nur Çebi oldu.

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon’da doğmuştur. Annesinin adı Ayten Çebi’dir. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi’dir. Babası sanayici olup demir çelik ticareti yaptığından işi gereği Karabük’e 1964 yılında göç etmesi nedeniyle Ahmet Nur Çebi Karabük’te eğitim gördü. 1978 yılında TED Karabük koleji lisesinden mezun oldu. Ardından 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yurtdışında bu konuda bir buçuk yıl eğitim gördü. Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında kardeşi vardır.

Üniversite bitince 1985 yılında Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı'nda yedek subay olarak askerliğini tamamladı.

Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile beraber demir çelik sanayiinde, 1964'te Karabük'te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Çorlu'da bir haddehane yatırımı daha yaptı. Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi'nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı. 2001'de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002'de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005'te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı.

Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

Ahmet Nur Çebi, 1986 yılında Berna Çebi ile evlendi. Elgiz Nur (d.1988), Mina Nur (d.1993), Yaşar Kaptan (d.1995) adlarında 3 çocuğu vardır.

Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından itibaren Fikret Orman başkanlığındaki taraftarı olduğu Beşiktaş jimnastik kulübünde 2. Başkanlık görevini yürütüyor.

Fikret Orman, 24 Eylül 2019 tarihinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ü başkanlığından istifa kararı almasının ardından 11 Ekim 2019 tarihinde Ahmet Nur Çebi, 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan Olağanüstü seçimli bir genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

20 Ekim 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda toplam kullanılan 8644 üyeden aldığı 5009 oy ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yeni başkanı Ahmet Nur Çebi oldu.

Ahmet Nur Çebi,'de 13 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Kovid-19 testi ile Koronavirüs testi pozitif çıktı ve tedavisine başlandı.

Ahmet Nur Çebi'nin yeniden aday olmadığı Beşiktaş'ın yeni başkanının belirleneceği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul, BJK Emlakjet Spor Kompleksi’nde yapıldı. Başkanlık için yarışan Hasan Arat 7 bin 271 oy alırken, diğer aday Serdal Adalı 4 bin 557 oyda kaldı.

3 Aralık 2023 tarihinde yapılan Beşiktaş Spor Kulübü]’nün Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda Hasan Arat, kulübün 35’inci başkanı seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ahmet Nur Çebi hakkında haberler

Tüm Ahmet Nur Çebi haberleri

Ahmet Nur Çebi için yapılan aramalar

Ahmet Nur Çebi, Ahmet Nur Çebi biyografi, Ahmet Nur Çebi hayatı, Ahmet Nur Çebi özgeçmişi, Ahmet Nur Çebi hakkında, Ahmet Nur Çebi doğum yeri, Ahmet Nur Çebi fotoğraf, Ahmet Nur Çebi video, Ahmet Nur Çebi resim, Ahmet Nur Çebi kimdir?, Ahmet Nur Çebi kaç yaşında?, Ahmet Nur Çebi nereli, Ahmet Nur Çebi memleketi