FB TW PIN NWS
BioRank 9044

Aemilius Macer

Doğum tarihi : -
Aemilius Macer kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şair
Aemilius Macer doğum yeri : Verona, Roma imparatorluğu

Aemilius Macer Biyografisi

Aemilius Macer
Doğumu: M.Ö. 70 Verona, Roma imparatorluğu
Ölümü: M.Ö. 16 Asya
Şair

Aemilius Macer, Milatten önce 70 yılında Verona'da doğmuştur. Romalı didaktik şair ve bitki bilim yazarıdır. Özellikle Colophonlu Nicander’den yaptığı çevirileri ile bilinir. Herbarum Virtutibus (Bitkilerin Özellikleri) adındaki eseri, günümüze ulaşmıştır

Aemilius Macer, şair Vergilius ve Ovidius'un dostuydu; romalı general Messala Corvinus tarafından himaye edildi.

Romalı şair Ovidius ile birlikte Asya ve Sicilya'ya seyahat etti ve onun didaktik şiiri, hekim Colophonlu Nicander'in çalışmalarından etkilendi.

Aemilius Macer, Kuşlar, yılanlar ve tıbbi bitkiler üzerine öğretici şiirler yazdı. Aemilius Macer, neredeyse 90 farklı şifalı bitkiyi anlatan bir çalışma olan Macer Floridus de Viribus Herbarum'u yazdı.

Aemilius Macer, Romalı öğretici bir şairdi. Biri kuşlar üzerine (Ornithogonia), Boios'un bir eserinin tercümesi, diğeri ise Yunan şair Colophonlu Nicander'den taklit ettiği yılan zehirine karşı panzehirler (Theriaca) üzerine olmak üzere iki şiir yazdı.

Aemilius Macer, milattan önce 16 yılında 54 yaşında Asya’da ölmüştür.

Kitapları :
- Ornithogonia (Boios'un eserinin çevirisi)
- Theriaca (Colophonlu Nicander)'den esinlenme)
- De viribus (aut virtutibus) herbarum (Bu eser Fransız hekim Odo Magdunensis'e de izafe edilmektedir)


Kaynak:Biyografi.info

Aemilius Macer için yapılan aramalar

Aemilius Macer, Aemilius Macer biyografi, Aemilius Macer hayatı, Aemilius Macer özgeçmişi, Aemilius Macer hakkında, Aemilius Macer doğum yeri, Aemilius Macer fotoğraf, Aemilius Macer video, Aemilius Macer resim, Aemilius Macer kimdir?, Aemilius Macer kaç yaşında?, Aemilius Macer nereli, Aemilius Macer memleketi