FB TW PIN NWS
BioRank 7164

Abdulkadir Uraloğlu

Doğum tarihi : ??.??.1966
Abdulkadir Uraloğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bakan, Mühendis
Abdulkadir Uraloğlu doğum yeri : Trabzon

Abdulkadir Uraloğlu Biyografisi

3 Haziran 2023 tarihinde Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Abdulkadir Uraloğlu, 1966 yılında Trabzon’da doğmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Üniversiteden inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra özel sektörde Saha Mühendisi olarak görev yaptı.

Abdulkadir Uraloğlu, 1989 yılında Karayolları Erzurum 12. Bölge Müdürlüğünde Etüt Ekip Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1990-1998 yılları arasında Karayolları Ankara 4. Bölge Müdürlüğünde Etüt Ekip Mühendisi, Kontrol Mühendisi ve Kontrol Şefliği görevlerinde bulunduktan sonra 1998 yılında Erzurum Bölge Müdürlüğü Yapım Başmühendisliği görevine getirildi.

2003 yılında Türkiye Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdür Yardımcısı olan Abdulkadir Uraloğlu, 2005 yılında Kayseri 6. Bölge Müdürü, 2006 yılında da Samsun 7. Bölge Müdürü olarak atandı. 2009 yılında Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürü olarak atandı ve kısa bir süre sonra yine aynı yıl Samsun'a 7. Bölge Müdürü olarak atandı. Toplam 6,5 yıl Samsun'da Bölge Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra İzmir’e tayin oldu.

Abdulkadir Uraloğlu, 2012 yılında İzmir 2. Bölge Müdürlüğü görevine getirildi.

Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Karayolları İzmir bölge müdürüyken 2015 yılında görevinden istifa ederek AK Parti’den Trabzon milletvekili adayı adayı oldu, ancak o dönem aday gösterilmedi.

23 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karayolları Genel Müdürü olarak atandı.

Abdulkadir Uraloğlu, 23 Temmuz 2018 - 3 Haziran 2023 tarihleri arasında Türkiye Karayolları Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Abdulkadir Uraloğlu, 2003 yılında başlatılan Acil Eylem Planı kapsamında yoğunluk kazanan Bölünmüş Yollar, Bitümlü Sıcak Karışım kaplamalı yollar, tek platformlu yolların iyileştirilmesi ve Yap-İşlet-Devret Otoyol projelerinin hayata geçirilmesine katkı sağlamıştır.

Ülkemizin karayolu ağına önemli kazanımlar sağlayacak yeni otoyol, bölünmüş yol, köprü, tünel projelerinin yapım, plan ve projelendirme çalışmalarını yürüten URALOĞLU aynı zamanda Karayolları Makine Parkının yenilenmesi, yerli ve milli araç kullanım oranının artırılması için araştırma geliştirme faaliyetlerine de özel önem vermektedir. Aynı zamanda Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) ve Karayolları Vakfı (KAV) Başkanlığı görevlerini de yapmaktadır.

Abdulkadir Uraloğlu, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevi yapan Adil Karaismailoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Trabzon milletvekili seçildi.

3 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Abdulkadir Uraloğlu hakkında haberler

Tüm Abdulkadir Uraloğlu haberleri

Abdulkadir Uraloğlu için yapılan aramalar

Abdulkadir Uraloğlu, Abdulkadir Uraloğlu biyografi, Abdulkadir Uraloğlu hayatı, Abdulkadir Uraloğlu özgeçmişi, Abdulkadir Uraloğlu hakkında, Abdulkadir Uraloğlu doğum yeri, Abdulkadir Uraloğlu fotoğraf, Abdulkadir Uraloğlu video, Abdulkadir Uraloğlu resim, Abdulkadir Uraloğlu kimdir?, Abdulkadir Uraloğlu kaç yaşında?, Abdulkadir Uraloğlu nereli, Abdulkadir Uraloğlu memleketi